Sprzątanie po śmierci mężczyzny w Tarnowie

Data: 23.01.2021
Miejsce: Tarnów
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie po śmierci mężczyzny w Tarnowie z profesjonalną dezynfekcją. Utylizacja wyposażenia pokoju, w którym znaleziono zwłoki.

Czyszczenie po zgonie w Tarnowie

Do naszych techników przy wykonywaniu tego zlecenia należało czyszczenie i dezynfekcja mieszkania  po naturalnym zgonie mężczyzny w średnim wieku. Przyczyną śmierci był udar mózgu. Denata znaleziono po kilku dniach.

Proces rozkładu nie był bardzo zaawansowany, ale bakterie gnilne poczyniły już spore spustoszenie. W pomieszczeniu panował bardzo przykry, słodkawy zapach, nieodłącznie towarzyszący śmierci. W ramach sprzątania po zgonie w Tarnowie nasi technicy zastosowali silny preparat chemiczny, który zneutralizował szkodliwe drobnoustroje. Pojawiają się one niezwłocznie po ustaniu czynności życiowych, a ich liczba może sięgnąć nawet 30.

Sprzątanie mieszkania po śmierci w Tarnowie

Aby skutecznie wykonać czyszczenie po śmierci, należało usunąć wszelkie ruchomości znajdujące się w mieszkaniu. Jego lokator oprócz mebli i standardowego wyposażenia, posiadał mnóstwo pamiątek z egzotycznych podróży. Były to szamańskie maski, broń biała, a także wypchane zwierzęta i gabloty z motylami. Wyniesienie tego wszystkiego stanowiło dla naszych pracowników prawdziwe wyzwanie. Gdy w pomieszczeniach znajdowały się już tylko trwałe instalacje pracownicy, oceniając sytuację, uznali, że najbardziej efektywną metodą działania będzie zamgławianie.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Dezynfekcja po zgonie poprzez zamgławianie

Do tego celu niezbędny był zamgławiacz ULV. Urządzenie to za pomocą  dysz wyrzuca, pod dużym ciśnieniem, mieszaninę powietrza i silnego środka chemicznego. Ma ona postać mikro drobinek. Co ważne, nie  zawilgaca powierzchni i nie uszkadza materii, z którą ma kontakt. Działanie tzw. suchej mgły, bo niej mówimy, doskonale sprawdza się w przypadku sprzątania po śmierci. Skutecznie zabija bakterie i szkodliwe wirusy. Niszczy też pleśnie i chorobotwórcze grzyby. Dodatkowo posiada także zdolność neutralizowania smrodów i niechcianych zapachów. Co jednak najważniejsze, metoda ta jest bezpieczna dla otoczenia. Po upływie około 4 godzin pomieszczenia  mogą być dalej użytkowane. Ostatnim etapem prac przy tym zleceniu sprzątania po śmierci w Tarnowie, była utylizacja wszystkich elementów wyposażenia małego pokoiku, gdzie mężczyzna zmarł.

Czyszczenie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie