Likwidacja mieszkania po zgonie zbieracza Oświęcim

Data: 12.12.2020
Miejsce: Oświęcim
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie po zgonie i dezynfekcja mieszkania na terenie Oświęcimia samotnego mężczyzny. Utylizacja wszystkich ruchomości znajdujących się w pomieszczeniach, poza urządzeniami umocowanymi na stałe.

Nasi technicy zostali wezwani do kawalerki usytuowanej na 3 piętrze bloku mieszkalnego. Śmiercią naturalną zmarł tam mężczyzna w średnim wieku. Biorąc pod uwagę okoliczności, zwłoki zostały znalezione dość szybko. Proces rozkładu jednak już się rozpoczął, a co za tym idzie szkodliwe substancje mu towarzyszące były już obecne w pomieszczeniach.

Należy bowiem pamiętać, że ciało ludzkie już od momentu zgonu wydziela szkodliwe związki. Może ich być nawet 30. Przed przystąpieniem do właściwej dezynfekcji musieliśmy opróżnić mieszkanie ze wszystkich ruchomości. I tu pojawił się problem, ponieważ zmarły był kompulsywnym zbieraczem. Wszystkie pomieszczenia składające się na niewielką kawalerkę od podłogi do sufitu zastawione były niezliczonymi pudłami, reklamówkami wypełnionymi pustymi opakowaniami po napojach, stosami gazet, plastikowych pojemników itp. Smród był okropny!

Sprzątanie po zgonie zbieracza Oświęcim
Sprzątanie po zgonie zbieracza Oświęcim

Nasi pracownicy sprzątający po śmierci wielokrotnie musieli pokonywać 3 piętra, aby wynieść wszystkie te przedmioty. Usunęli także nieliczne meble i sprzęty domowego użytku. Oceniając stan faktyczny istniejący w mieszkaniu uznali, że najskuteczniejszą metodą dezynfekcji będzie tzw. sucha mgła. Powstaje ona w urządzeniu zwanym zamgławiaczem. Metoda ta stanowi połączenie środka dezynfekującego z  powietrzem i ma postać cząsteczek wielkości kilku mikronów dzięki czemu, dociera do wszystkich szczelin i zakamarków. Co ważne, nie moczy też nie uszkadza powierzchni, na które działa. Sucha mgła skutecznie zabija bakterie, wirusy i pleśnie, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy, w tym także ten towarzyszący śmierci.

Dezynfekcja przeprowadzona podczas sprzątania po zgonie w Oświęcimiu za pomocą zamgławiacza ULV ma także tę zaletę, że już po upływie 3,4 godzin pomieszczenia mogą być bezpiecznie używane. Pracę przy realizacji tego zlecenia nasi fachowcy zakończyli zutylizowaniem niezliczonych przedmiotów zgromadzonych przez lokatora kawalerki.

Zajmujemy się także: