Sprzątanie po zgonach w domu na terenie Kielc

Data: 26.05.2021
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Chociaż Dzień Matki w Polsce to święto pogodne i wesołe, nadal pozostaje to dla nas dzień pracy, ponieważ nasze usługi świadczymy całodobowo przez cały rok. Tego dnia nasi specjaliści zajmujący się sprzątaniem po zgonach w Kielcach, skierowali się do jednego z domów, gdzie doszło niedawno do śmierci. To kolejne zlecenie w stolicy województwa świętokrzyskiego, którego przyczyną był źle działający piecyk gazowy w łazience. Ciało zmarłej kobiety zostało odkryte przez jej męża. Mężczyzna wrócił do domu po kilkudniowej podróży służbowej i znalazł kobietę leżącą na łazienkowej podłodze.

Sprzątanie po zgonie w Kielcach

Sprzątanie po zgonie kobiety w Kielcach

Nasi pracownicy to osoby, które nie tylko są specjalistami w swojej dziedzinie, ale także wykazują się wysoką inteligencją emocjonalną i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. W tym przypadku mieliśmy za zadanie sprzątnięcie po śmierci połowy domu jednorodzinnego, który znajdował się na nowym osiedlu w Kielcach. Młode małżeństwo niedawno wprowadziło się do tej nieruchomości, gdzie mieli zacząć wspólne życie we dwoje. Przyczyny awarii nowego piecyka CO nie są jeszcze znane. Być może był to błąd przy montażu lub po prostu wadliwy sprzęt.

Sprzątanie po śmierci w Kielcach
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie kobiety w Kielcach Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Kompleksowe sprzątanie po zwłokach

Sprzątanie po zgonach w Kielcach rozpoczęliśmy od opróżnienia łazienki i korytarza ze wszystkim mebli. W domu młodego małżeństwa wszystko było całkowicie nowe, nie było więc mowy o utylizacji ruchomości. Wszystkie skażone elementy wyposażenia poddaliśmy gruntownej dezynfekcji. Użyliśmy do tego środka odkażającego o szerokim spektrum działania. Daje on gwarancję zbicia wszystkich groźnych bakterii oraz drobnoustrojów na powierzchni mebli.

W związku z tym, że mężczyzna znalazł ciało żony tylko kilka godzin po zgonie, w łazience nie było żadnych płynów fizjologicznych. Odór śmierci, który znamy z naszych innych zleceń sprzątania po śmierci w Kielcach, również był nieznaczny. To zdecydowanie ułatwiło nam realizację tego zlecenia.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłej Kielce

Do dezynfekcji łazienki i korytarza w domu użyliśmy metody zamgławiania. To druga nasza ulubiona metoda dezynfekcji po zgonie, zaraz po ozonowaniu pomieszczeń. Polega ona na rozpylaniu środka odkażającego w połączeniu z powietrzem. Zamgławiacz ULV wytwarza w ten sposób tzw. suchą mgłę, która osiada na wszystkich miejscach w pomieszczeniu. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że mgła dociera do wszystkich zakamarków w pomieszczeniach. Dzięki temu jest to o wiele skuteczniejszy i bezpieczniejszy sposób dezynfekcji po zgonie niż standardowo wykorzystywane metody. Co więcej, poprzez zamgławianie usuwamy bakterie, wirusy, grzyby, a nawet zarodniki pleśni.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.