Sprzątanie po zgonie emerytki z powodu upałów Kielce

Data: 25.06.2021
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Czerwiec to miesiąc, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki prawie wszystkim, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Postępujące globalne ocieplenie znacząco wpływa na coraz wyższe temperatury, co niestety zdecydowanie wpływa na samopoczucie nas wszystkich. Najbardziej jednak upały doskwierają osobom starszym, dla których kilkunastominutowy spacer w 30-stopniowym skwarze może być bardzo niebezpieczny.

Pod koniec czerwca nasi pracownicy przeprowadzili sprzątanie po zgonie w mieszkaniu w Kielcach. Zgon dotyczył starszej kobiety, która zmarła na zawał serca. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego fala upałów, która w tamtym okresie przewinęła się przez cały kraj. Chociaż ciało kobiety nie leżało w mieszkaniu długo, proces rozkładu był jednak zaawansowany.

Sprzątanie po zgonie w Kielcach

Czyszczenie po zmarłych w Kielcach

Zwłoki kobiety znalazła jej siostra, która doglądała starszej kobiety raz w tygodniu. Podczas tych wizyt kobieta przynosiła schorowanej siostrze najpotrzebniejsze produkty, w tym żywność oraz leki. Niestety podczas jednej z tych wizyt kobieta znalazła zwłoki swojej siostry na łóżku w sypialni. Zwłoki kobiety leżały tam prawdopodobnie około 3 dni. Przez bardzo wysokie temperatury, proces rozkładu ciała był bardzo zaawansowany. Na ciele kobiety znajdowały się już larwy czerwi. 
W takich sytuacjach sprzątanie po zmarłej osobie samodzielnie domowymi sposobami jest właściwie niemożliwe. Nie wystarczy tu kupiony w internecie środek dezynfekujący czy długie wietrzenie pomieszczeń. Tylko fachowa wiedza oraz specjalistyczne techniki odkażania po zgonie mogą dać zadowalający efekt i sprawić, że mieszkanie będzie na nowo bezpiecznie.

Sprzątanie po zgonach Kielce
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie emerytki w mieszkaniu w Kielcach Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonach w Kielcach rozpoczęliśmy od zabezpieczenia skażonych mebli oraz wyniesienia ich z mieszkania. Za prośbą siostry zmarłej kobiety część z mebli zostawiliśmy na miejscu, część natomiast wywieźliśmy do utylizacji. Meble, które pozostawiliśmy w mieszkaniu w Kielcach, odkaziliśmy wysoce wydajnym proszkiem o szerokim spektrum działania. Środek ten świetnie sprawdza się w takich sytuacjach i skutecznie eliminuje bakterie i wirusy.

Odkażanie po zgonie

Do sprzątania po zgonach w Kielcach nasi pracownicy wytypowali tym razem metodę zamgławianie. Proces dezynfekcji zamglawiaczem ULV polega na emisji mieszanki dezynfekujące w formie tzw. suchej mgły. W ten sposób środek odkażający po śmierci w Krakowie trafia do wszystkich zakamarków, nawet tych najbardziej ukrytych. Sposób ten to jedna z częściej wybieranych przez nas dróg dezynfekcji pomieszczeń po zgonach. Staramy się dobierać metodę odkażania do napotkanych warunków oraz potencjalnych zagrożeń. Zamgławianie pozwala nam na efektywne zabicie drobnoustrojów, które mogą namnażać się w pomieszczeniach, gdzie doszło do zgonu. Sucha mgła daje nam gwarancję uwolnienia dezynfekowanych powierzchni od niebezpiecznych wirusów i bakterii. Co więcej, zamgławianie umożliwia nam również likwidację nieprzyjemnych zapachów związanych z rozkładem zwłok.
Zlecenie sprzątania po zgonie w Kielcach zakończyliśmy wystawieniem certyfikatu siostrze zmarłej. Certyfikat ten to świadectwo przeprowadzenia w danym miejscu usługi specjalistycznego sprzątania po zgonie wraz z dezynfekcją.

Sprzątanie po zmarłych woj. świętokrzyskie

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Zamgławianie pozwala nam na efektywne zabicie drobnoustrojów, które mogą namnażać się w pomieszczeniach, gdzie doszło do zgonu. Sucha mgła daje nam gwarancję uwolnienia dezynfekowanych powierzchni od niebezpiecznych wirusów i bakterii. Co więcej, zamgławianie umożliwia nam również likwidację nieprzyjemnych zapachów związanych z rozkładem zwłok.
Zlecenie sprzątania po zgonie w Kielcach zakończyliśmy wystawieniem certyfikatu siostrze zmarłej. Certyfikat ten to świadectwo przeprowadzenia w danym miejscu usługi specjalistycznego sprzątania po zgonie wraz z dezynfekcją.

W naszej ofercie znajduje się również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.