Sprzątanie po zgonie Łódź Osiedle Chełmońskiego

Data: 10.08.2021
Miejsce: Łódź
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Na Osiedlu Chełmońskiego w Łodzi przeprowadziliśmy usługę sprzątanie po zgonie wraz z dezynfekcją. Do jednego z mieszkań w starej części Łodzi Górnej wezwała nas krewna zmarłej osoby. Niestety nie był to niespodziewany zgon, jak zazwyczaj jest w przypadku większości naszych zleceń. Zmarły zamieszkujący mieszkanie w Łodzi od dawna chorował na nowotwór, który aktualnie znajdował się w ostatnim stadium. Nowotwory to druga najczęstszą przyczyna zgonów w naszym kraju. Co roku diagnozuje się je nawet u 170 tysięcy obywateli, a ponad milion żyje z tą straszną diagnozą.

Sprzątanie po zgonach w Łodzi

Sprzątanie po zmarłym w Łodzi

Po przybyciu do Łodzi nasi pracownicy rozpoczęli sprzątanie po śmierci od utylizacji gabarytów. Krewni zmarłego zdecydowali się na uprzątnięcie części wyposażenia. Do utylizacji przekazaliśmy m.in. stolik kawowy, komplet wypoczynkowy oraz łóżko zmarłego. Na miejscu zgonu tj. w salonie miała natomiast pozostać meblościanka. Utylizacja mebli nie zajęła nam dużo czasu. Zdarza się jednak, że mieszkania, które sprzątamy po zgonach w Łodzi, są tak zabrudzone i zagracone, że ich uprzątnięcie zajmuje nam nawet do kilku dni. Na szczęście nie było tak w tym przypadku i przygotowanie lokalu do dezynfekcji zajęło nam tylko dwie godziny.

Sprzątanie po śmierci w Łodzi
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie w Łodzi na osiedlu Chełmońskiego, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Po przygotowaniu pierwszym etapie sprzątania po zgonach w Łodzi nasi pracownicy przystąpili do uszczelniania otworów wentylacyjnych przed kolejnym etapem tj. ozonowaniem pomieszczeń. Bardzo często decydujemy się na dezynfekcję mieszkań po śmierci ozonem, ponieważ jest to jedna z szybszych i najskuteczniejszych metod na dokładne odkażanie po zgonie. Po zabezpieczeniu wszystkich szczelin, którymi mógłby ulatniać się

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach

W przypadku tego zlecenia czyszczenia po zgonie w Łodzi zdecydowaliśmy o dezynfekcji przy użyciu ozonu. Ozon ma trójatomową strukturę, czyli składa się z trzech atomów tlenu. Dzięki temu ma właściwości utleniające. Co to właściwie znaczy? Trzeci atom tlenu obecny w ozonie łączy się z napotykanymi zanieczyszczeniami np. wirusami czy bakteriami, co powoduje ich unicestwienie. Dzięki temu podczas naszej pracy jesteśmy w stanie z bardzo dużą skutecznością usuwać z pomieszczeń bakterie, wirusy, grzyby czy pleśń.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Odkażanie po śmierci

To jednak niejedyna zaleta dezynfekcji funeralnej ozonem. Ozon pozwala nam w naszej codziennej pracy również na likwidację nieprzyjemnych zapachów. Bardzo często zdarza się, że ciała zmarłych zostają odnalezione przez ich bliskich czy policję dopiero po kilku, a nawet kilkunastu dniach. Co za tym idzie, są to zwłoki w zaawansowanym stopniu rozkładu. Wiąże się to nie tylko z jadami trupimi, które stanowi ogromne zagrożenie, ale także z odorem, który jest praktycznie nie do usunięcia tradycyjnymi metodami. Ozonowanie pomieszczeń przeprowadzone przez profesjonalistów pozwala nam na szybkie i skuteczne usunięcie brzydkiego zapachu, a także groźnych drobnoustrojów.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.