Sprzątanie po zgonie młodego mężczyzny w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie

Data: 28.05.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Dostaliśmy zlecenie czyszczenia dwupokojowego mieszkania na warszawskiej Białołęce. Zmarł tam na udar 30-letni mężczyzna, który za kilkanaście dni miał podjąć pracę w jednej z renomowanych firm z branży IT. Udar został spowodowany długotrwałym stresem związanym ze staraniem się o zatrudnienie i przeprowadzką do stolicy. Tyle starań, a gdy sukces został osiągnięty śmierć w tak młodym wieku.

Wydawałoby się, że udar to przypadłość ludzi starszych. Statystyki mówią,  że większość chorych stanowią osoby, które skończyły 60 lat. Wskazują jednak także, że, mimo że liczba udarów się zmniejsza,to ilość młodych osób nimi dotkniętych, rośnie. Obecnie co czwarty chory, to osoba przed czterdziestym rokiem życia.  Choruje nawet kilkunastoletnia młodzież. Symptomy tego schorzenia nie są gwałtowne. Mogą to być bóle głowy czy  nudności. Często pojawia się niedowład kończyn, a także niezborność mowy i brak zrozumienia otrzymywanych informacji.

Sprzątanie po zmarłym w Warszawie

Główne przyczyny udaru to cukrzyca, nadciśnienie czy  migotanie przedsionków. Udar może pojawić się także w przypadku urazu szyi czy permanentnego stresu. Jeśli chory przeżyje, rehabilitacja jest żmudna i długotrwała. Wyłączenie z życia społecznego trwa przez długi czas. Oprócz bólu osób chorych nie bez znaczenia są także koszty społeczne takich zachorowań. Oderwanie od pracy, wydatki na leczenie i rehabilitację obciążają nas wszystkich. Mężczyźnie  z Białołęki szczęście nie dopisało, a nasza ekipa techników musiała zmierzyć się ze skutkami tej śmierci.

Sprzątanie po śmierci w warszawskim mieszkaniu

Sprzątanie po zgonach na terenie Warszawy
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie młodego mężczyzny w wynajmowanym mieszkaniu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ciało zostało odnalezione po kilku dniach. Proces rozkładu był już zaawansowany. Od momentu śmierci ludzkie zwłoki uwalniają szkodliwe związki i substancje. W sytuacji skrajnej może ich być nawet 30. Gdy sprzątanie po zgonie wykonuje specjalistyczna firma, istnieje gwarancja, że wszystkie te toksyny zostaną unieszkodliwione, pomieszczenie zaś będzie bezpieczne dla ludzi. Aby osiągnąć ten cel, nasi pracownicy do sprzątania po zmarłym w Warszawie, zastosowali silny środek chemiczny o szerokim zakresie działania. Stworzony jest na bazie fenolu, chloru i jodu, a także związków tych trzech składników. Ich działanie wzmacniają alkohole alifatyczne, związki amonowe, aldehydy i środki utleniające.

Zmarły był w trakcie przeprowadzki. W mieszkaniu znajdowało się skromne umeblowanie i sporo kartonów z różnego rodzaju przedmiotami i rzeczami osobistymi. Technicy naszej firmy musieli opróżnić lokal  ze wszystkich ruchomości. Pudełka wraz z zawartością zostały więc wyniesione na zewnątrz budynku. Pozostały tylko elementy wyposażenia umocowane na stałe.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Dezynfekcja po zgonie w Warszawie

Dokonując oceny sytuacji istniejącej na miejscu zdarzenia, nasi pracownicy  uznali, że najskuteczniejszą metodą dezynfekcji będzie tzw. sucha mgła. Do jej wytworzenia potrzebny jest zamgławiacz ULV. Urządzenie to emituje połączenie silnego środka odkażającego i powietrza. Ma ono postać cząsteczek o wielkości kilku mikronów. Skutecznie likwiduje wszelkie wirusy, grzyby i bakterie. Dociera w najbardziej niedostępne miejsca.

Dzięki swojej mikroskopijnej strukturze nie niszczy powierzchni, na które działa.  Wysokie stężenie środka dezynfekującego powoduje,że jego niewielka ilość wystarcza do odkażenia dużej powierzchni. Szybka dyfuzja zaś umożliwia błyskawiczne dotarcie do wszelkich zakamarków i szczelin. Sucha mgła  posiada także zdolność trwałej neutralizacji przykrych zapachów. Dlatego też jest bardzo użyteczna przy sprzątaniu po śmierci. Przeprowadzane badania mikrobiologiczne (wymazy czystościowe) potwierdzają skuteczność tej metody dezynfekcji.

Zaletą zamgławiana jest także to, że już po kilku ( 3, 4 godzinach) od jej zastosowania pomieszczenia mogą być bezpiecznie użytkowane. Po zakończeniu zabiegu odkażania zgodnie z wolą właścicielki mieszkania, wszystkie kartony z rzeczami zmarłego zostały zabezpieczone w pomieszczeniu przez nią wskazanym.

To zlecenie było dla naszych techników bardzo trudne. Nie ze względu na uciążliwości w jego realizacji, ale na uczucia, które im towarzyszyły. Ten młody człowiek podjął tyle starań, że zrealizować swoje plany. Los jednak okazał się nieubłagany.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.