Sprzątanie po zgonie młodej kobiety na skutek zawału serca w Opolu

Data: 27.06.2021
Miejsce: Opole
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Specjaliści z naszej firmy dostali zlecenie sprzątania po zgonie małego, dwupokojowego mieszkanka w centrum Opola. Na skutek zawału serca zmarła tam młoda kobieta. Była to samotnie mieszkająca nauczycielka, przebywająca na urlopie dla poratowania zdrowia. Miała kłopoty neurologiczne, co tymczasowo uniemożliwiało jej pracę. Mieszkała samotnie, nie utrzymując bliższych kontaktów z otoczeniem.

Zawały serca dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnych grupach wiekowych. Przy tej chorobie bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie objawów i wezwanie pomocy. Nie każdy wie, że zawał u kobiet wygląda inaczej niż u mężczyzn. Jest to mylące i często wpływa na zbyt późną reakcję. Obserwując u siebie „tylko” ból w nadbrzuszu,  nudności, wymioty czy zgagę kobiety nie kojarzą ich z chorobą serca, lecz raczej ze złym działaniem układu pokarmowego.  Nie wzywają pogotowia ratunkowego, a potem jest już za późno. Być może zmarła z Opola właśnie tak postąpiła.

Sprzątanie po zgonach w Opolu

Sprzątanie po zgonach w Opolu

Zwłoki zostały odkryte dopiero po 6 dniach. Fetor wydzielający się  z mieszkania zaniepokoił sąsiadów, którzy wezwali odpowiednie służby. Nasi technicy swoją pracę podczas zlecenia sprzątania po zmarłej w Opolu rozpoczęli od opróżnienia małego mieszkanka ze wszystkich mebli, sprzętów i innych elementów wyposażenia. Wiele wzruszeń i smutku wywołało usuwanie dowodów wdzięczności uczniów w postaci woskowych kwiatów, laurek i innych drobiazgów. Wszystkie te rzeczy miały zostać zutylizowane.

Rozpoczęliśmy czyszczenie mieszkania po śmierci od zneutralizowania toksyn w miejscu znalezienia zwłok. Ciało ludzkie, już od momentu śmierci zaczyna wydzielać szkodliwe dla ludzkiego zdrowia związki chemiczne. Do najgroźniejszych należą kadaweryna i putrescyna. Zlikwidowaliśmy je za pomocą silnego środka chemicznego o wszechstronnym działaniu. Bazę takich środków stanowi chlor, jod , fenol oraz związki tych pierwiastków. Ich skład wzbogacają aldehydy i związki amonowe. Takimi preparatami dysponują tylko specjalistyczne firmy , które zajmują się sprzątaniem po zgonach w Opolu. Dlatego bardzo ważne jest, aby czyszczenie po śmierci powierzyć fachowcom. Nie tylko posiadają oni do dyspozycji specjalistyczny sprzęt i środki, ale też mają duże doświadczenie. Wbrew niektórym opiniom z empatią i zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki.

Sprzątanie po zmarłej Opole
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie młodej kobiety na skutek zawału serca w Opolu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Do przeprowadzenia kompleksowej dezynfekcji mieszkania po zmarłych nasi specjaliści użyli ozonu. Wytwarzany on jest przez urządzenie zwane generatorem. Aparat ten wciąga powietrze przez filtr do wentylatora, który kieruje je dalej. Dzięki specjalnej płytce wytwarza wyładowania elektryczne, które rozdzielają cząsteczki tlenu. W ten sposób powstaje ozon. Niektóre generatory posiadają dodatkowo w lampę UV, która wzmacnia działanie gazu, dzięki biobójczym właściwościom promieni UV.

Ozonowanie to bardzo nowoczesna, a jednocześnie bezpieczna metoda czyszczenia pomieszczeń po zgonie. Ozon jest alotropową odmianą tlenu, która charakteryzuje się trój atomową budową. Posiada silne właściwości aseptyczne. Jego trzeci atom absorbuje wszelkie szkodliwe wirusy,bakterie, grzyby i pleśnie, po czym unicestwia je poprzez utlenianie. Jednocześnie sam się utlenia.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych na Opolszczyźnie

Zaletą ozonu jest to, że dociera do najbardziej niedostępnych miejsc. Penetruje wszelkie szczeliny i pęknięcia. Jednocześnie nie zawilgaca ani też nie niszczy przedmiotów i powierzchni, z którymi ma kontakt. Może więc być stosowany nawet tam, gdzie funkcjonują specjalistyczne urządzenia, a także delikatne tkaniny bądź książki. Ozon posiada także zdolność skutecznej likwidacji przykrych zapachów. Potrafi zneutralizować nawet tak trudny do zniszczenia  fetor, jaki wydziela trupi jad. Aminy w nim zawarte są bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Atakują układ pokarmowy i oddechowy. W związku z tym, że ozon nie zawsze do końca się utlenia, po zakończeniu ozonowania pomieszczenia powinny być starannie wywietrzone. Aby osiągnąć neutralny dla człowieka poziom ozonu w pomieszczeniu tj. 0,1ppm, winny one być wietrzone przez około 4 godziny. Da to gwarancję absolutnego bezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzkiego.

Ostatnim etapem pracy przy realizacji tego zlecenia była  utylizacja mebli i sprzętów, wyniesionych z opolskiego mieszkania. Widok dziecięcych laurek z życzeniami na pewno pozostanie z naszymi pracownikami na długo.

W naszej ofercie znajduje się również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.