Sprzątanie po zgonie na Ptasim Osiedlu w Katowicach

Data: 17.06.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  7h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Tym razem nasi technicy trafili do stolicy województwa śląskiego. Na Ptasie Osiedle w Katowicach wezwał nas syn zmarłego mężczyzny, z którym miał on rzadki kontakt z prywatnych powodów. 50-letni syn mężczyzny został powiadomiony o śmierci swojego 85-letniego ojca przez sąsiadkę zmarłego. Kiedy kobieta przez dłuższy czas nie widywała mężczyzny, który codziennie o tej samej godzinie wychodził na zakupy, mocno się zaniepokoiła. Zmartwiona kobieta zadzwoniła na policję, która po dostaniu się do mieszkania odnalazła ciało mężczyzny .

Sprzątanie po zgonach w Katowicach

Kto może sprzątać po zgonach w Katowicach?

Sprzątanie po zgonach ze względu na rodzaj wykonywanych czynności najlepiej zlecić polecanej i wykwalifikowanej firmie, która zna się na rzeczy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w związku ze zgonem człowieka produkowanych jest aż kilkadziesiąt szkodliwych związków chemicznych – tzw. „jadów trupich”. Wszystkie mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia osób przebywających w takim otoczeniu.

Sprzątanie mieszkania po śmierci

Brak odpowiedniej wiedzy podczas sprzątania po śmierci w Katowicach może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego najlepiej nie podejmować się dezynfekcji funeralnej na własną rękę, ponieważ może to być nie tylko ciężkie psychicznie przeżycie dla osób związanych ze zmarłym, ale także potencjalne niebezpieczeństwo. Najlepiej zostawmy to profesjonalistom.

Sprzątanie po zgonach w Katowicach
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie na Ptasim Osiedlu w Katowicach, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłym mężczyźnie na Ptasim Osiedlu

Jak zazwyczaj przeprowadzamy pierwszy etap sprzątania po zgonach w Katowicach? Po pierwsze, nasi wykwalifikowani technicy najpierw konstruują plan działania, który przedstawiają naszym klientom. Po drugie, przed przystąpieniem do odkażania domu czy mieszkania po śmierci, dokonujemy selekcji wyposażenia lokalu. Zazwyczaj część mebli, które zostały skażone podczas zgonu, przekazujemy do utylizacji. Inne natomiast, które nie zostały zniszczone albo pozostają na miejscu, albo również zostają usunięte na życzenie klientów.

W przypadku tego zlecenia usunęliśmy tylko skażone meble, resztę poddaliśmy kompleksowej dezynfekcji.

Odkażanie po zmarłych

W kolejnym etapie sprzątania po zgonach w Katowicach zajęliśmy się kompleksową dezynfekcją. W mieszkaniu unosił się delikatny zapach stęchlizny, ale zdecydowanie nie był to jeszcze dobrze znany nam zapach rozkładających się zwłok.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Przed rozpoczęciem dezynfekcji nasi technicy dokładnie zatkali wszystkie otwory wentylacyjne oraz wynieśli na klatkę schodową dwa ogromne skrzydłokwiaty. Każdorazowo przed przystąpieniem do ozonowania pomieszczeń po zgonie przypominamy naszym klientom o tym, że ozon może być szkodliwy dla żywych roślin doniczkowych.

Dlaczego warto zdecydować się na odkażanie mieszkania po śmierci ozonem? Ozon to trzyatomowa wersja tlenu, która usuwa nieprzyjemne i uporczywe zapachy jak np. zapach dymu nikotynowego, zgnilizny czy rozkładających się zwłok. Co jednak najważniejsze, ozon skutecznie eliminuje z naszego otoczenia groźne wirusy, bakterie, grzyby, a nawet roztocza i pleśń. Wystarczy kilka godzin ekspozycji z odpowiednio dobranym stężeniem, aby ozon skutecznie zdezynfekował kilkupokojowe mieszkanie.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonie w Katowicach lub wypadkach komunikacyjnych oferujemy również:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.