Sprzątanie po zgonie naturalnym w Słupsku

Data: 02.10.2021
Miejsce: Słupsk
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: prywatna osoba

Październik rozpoczęliśmy zleceniem sprzątania po zgonie w Słupsku. O pomoc na północy Polski poprosiła nas córka zmarłego mężczyzny, który umarł z przyczyn naturalnych, dożywając pięknego wieku 85 lat. Mężczyzna mieszkał samotnie, ale był doglądany przez prywatną pielęgniarkę, którą wynajęła jego córka. Kobieta natomiast mieszka w Londynie, gdzie wyemigrowała we wczesnych latach 90. za lepszym życiem.

Początek lat 90. był okresem, kiedy najwięcej osób wyemigrowało z kraju w poszukiwaniu dostatku i nadziei na zachód. Bardzo dużo osób za cel swojej podróży wybierało właśnie Wielką Brytanię. Dane z 2019 roku pokazują, że Polonia w Wielkiej Brytanii to aż 905 000 osób. Polacy to ilościowo największa grupa imigrantów na wyspach.

Sprzątanie po zgonach Słupsk

Sprzątanie po zgonie w Słupsku

Realizację tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Słupsku rozpoczęliśmy od ogólnych oględzin. Chociaż w mieszkaniu nie było bałaganu albo zbyt dużo mebli, córka mężczyzny poprosiła nas o to, aby usunąć z lokalu wszystkie większe gabarytowo meble. I tak pozbyliśmy się ze środka m.in. kanapy z dwoma fotelami, starej biblioteczki rodem z PRL oraz wysłużonego stołu z 6 krzesłami. Z sypialni natomiast usunęliśmy dwuosobowe łóżko, szafę oraz dwie mniejsze komody.

Chociaż na miejscu zgonu mężczyzny nie było dużo płynów ustrojowych ani krwi, warto pamiętać, że odkażanie po śmierci w Słupsku jest właściwie obowiązkowe. Ten element naszej usługi jest właściwie najważniejszy, ponieważ gwarantuje kolejnym lokatorom mieszkania, że będą w nim mieszkać bezpiecznie i bez zagrożenia zdrowia.

Niektórzy myślą, że jeśli ciało znalazła bliska osoba tylko kilka godzin po zgonie, mieszkanie nie zostało jeszcze skażone. Nic bardziej mylnego. Już w pierwszych godzinach od ustania funkcji życiowych rozpoczyna się proces produkcji wielu groźnych związków chemicznych. Nie bagatelizujmy tego zagrożenia.

Sprzątanie po zgonie naturalnym Słupsk
Zdjęcie: Sprzątanie mieszkania po zgonie naturalnym w Słupsku, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Słupsku

Wytłumaczyliśmy już, dlaczego odkażanie mieszkania po zgonie jest tak ważne. Pozostaje pytanie, jak się do tego zabrać? Nie da się ukryć, że to właśnie profesjonalne firmy dezynfekujące po zgonach w Słupsku mają największe doświadczenie i gwarantują najlepszy efekt. Osoba prywatna, która znalazła instrukcję ozonatora w internecie, nigdy nie będzie w stanie wykonać dezynfekcji po zmarłych na takim poziomie, jak specjaliści.

Do odkażenia mieszkania po śmierci w Słupsku wybraliśmy ozonowanie pomieszczeń. Zalet tej metody dezynfekcji jest wiele. Z naszej perspektywy najważniejsza jest jednak dwutorowość działania. O tym jednak później. Najpierw należy zająć się odpowiednim przygotowaniem lokalu do wykonania zabiegu ozonowania. Ważne jest, aby wszystkie otwory wentylacyjne zostały dokładnie uszczelnione. Dobrze również zadbać o ręcznie malowane obrazy oraz żywe rośliny. Chociaż dla ludzi ozon nie stanowi poważnego zagrożenia, może mieć jednak negatywny wpływ na malowidła i rośliny zielone.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach

Wróćmy teraz do samego ozonu i tego, jak istotnym jest jego odpowiedzialne stosowanie. Gaz ten idealnie sprawdza się w sprzątaniu mieszkań i domów po zgonach, z powodu silnie utleniających właściwości. Ozon zbudowany jest z trzech atomów tlenu i to właśnie ten dodatkowy atom uruchamia proces utleniania.

Oprócz tego, że ozon jako gaz jest w stanie dotrzeć wszędzie, ma również inne zalety. Warto wspomnieć, chociażby o tym, że za jednym zabiegiem ozonowania pomieszczeń po zmarłej osobie jesteśmy w stanie usunąć z pomieszczenia zarówno wirusy, bakterie, jak i grzyby, ale także nieprzyjemne zapachy. Ozon rewelacyjnie usuwa zapach rozkładających się zwłok, a także zgnilizny, który często spotykamy np. podczas zleceń w 100-letnich kamienicach.

Na sam koniec zlecenia wystawiliśmy córce zmarłego certyfikat, który potwierdza wykonanie dezynfekcji oraz czyszczenia mieszkania po zgonie w Słupsku.

Przeprowadzamy także inne usługi:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.