Sprzątanie po zgonie osoby starszej w Starym Bielsku

Data: 27.11.2020
Miejsce: Bielsko-Biała
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Czyszczenie pomieszczeń mieszkalnych w bloku położonym w Starym Bielsku w ramach usługi sprzątania po śmierci. Odkażanie mieszkania po zgonie lokatora.

Sprzątanie po śmierci Bielsko-Biała
Sprzątanie po śmierci Bielsko-Biała

Otrzymaliśmy zlecenie z terenu Bielska, które obejmowało sprzątnięcie i dezynfekcję mieszkania po naturalnym zgonie lokatora. Mieszkanko było niewielkie, a zmarły zajmował je wspólnie z żoną. Od lat był prawie przykuty do łóżka i wymagał stałej opieki. Staruszek zmarł spokojnie we śnie.

Na miejscu realizacji zlecenia sprzątania po zgonie w Bielsku-Białej nie było żadnych śladów biologicznych, bowiem żona szybko znalazła zwłoki i rozkład nie zdążył się na dobre rozpocząć. Nie znaczy to jednak, że miejsce to było bezpieczne dla zdrowia, ponieważ ciało ludzkie, już od momentu zgonu, wydziela około 30 szkodliwych substancji i związków. Dlatego tak ważne jest, aby odkażanie pomieszczeń rozpocząć jak najszybciej.

Sprzątanie po starszej osobie w Starym Bielsku
Sprzątanie po starszej osobie w Starym Bielsku

Po opróżnieniu pokoju, w którym nastąpił zgon, nasi technicy ocenili sytuację faktyczną i uznali, że najefektywniejszym sposobem przeprowadzenie dezynfekcji i sprzątania mieszkania po zwłokach, będzie użycie zamgławiacza ULV.  To specjalistyczne urządzenie, które łącząc powietrze ze środkiem dezynfekującym, wyrzuca je na zewnątrz pod ciśnieniem.

Tzw. sucha mgła dociera ona do wszystkich powierzchni, nawet tych najbardziej trudno dostępnych i doskonale sprawdza się w odkażaniu instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Nie straszne są dla niej szczeliny, zakamarki i pęknięcia. Sucha mgła osiada na czyszczonych powierzchniach i zabija wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Nie niszczy przedmiotów, na które działa i ich nie zawilgaca. Może więc być stosowana w przypadku wrażliwej aparatury i delikatnych struktur.  Likwiduje nie tylko szkodliwe mikroorganizmy, ale też przykre zapachy i wonie. Jest bardzo bezpieczna w stosowaniu. Po 3,4 godzinach od  zakończenia dezynfekcji, można bezpiecznie korzystać z mieszkania. Nasi technicy tą samą metodą dezynfekcji odkazili sprzęt rehabilitacyjny zmarłego. Teraz ma on służyć innym potrzebującym.

Jakie są zalety zamgławiania?

Tzw. sucha mgła dociera wszędzie. Nie straszne są dla niej szczeliny, zakamarki i pęknięcia. Sucha mgła osiada na czyszczonych powierzchniach i zabija wszelkie wirusy, bakterie i grzyby, a przy tym nie niszczy przedmiotów, na które działa i ich nie zawilgaca. Może więc być stosowana w przypadku wrażliwej aparatury i delikatnych struktur. Likwiduje nie tylko szkodliwe mikroorganizmy, ale też przykre zapachy i wonie. Jest bardzo bezpieczna w stosowaniu i świetnie sprawdza się podczas zlecenia sprzątania po zmarłych. Po 3, 4 godzinach od zakończenia dezynfekcji, można bezpiecznie korzystać z mieszkania. Nasi technicy tą samą metodą dezynfekcji odkazili sprzęt rehabilitacyjny zmarłego. Teraz ma on służyć innym potrzebującym.

Wykonujemy również inne usługi: