Sprzątanie po zgonie starszego mężczyzny Radomsko

Data: 28.01.2022
Miejsce: Radomsko
Czas trwania:  6 h
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Chociaż sprzątanie po zgonie na pewno nie kojarzy się z zajęciem przyjemnym, jest to na pewno zajęcie absolutnie konieczne, szczególnie tam, gdzie po kilku dniach odnaleziono ludzkie zwłoki. Do Radomska w celu sprzątania mieszkania po zgonie wezwała nas wspólnota mieszkaniowa. W jednym z niskich bloków na osiedlu w tym mieście sąsiedzi odnaleźli zwłoki dawno niewidzianego sąsiada.

Niestety 75-letni mężczyzna stronił od kontaktów z sąsiadami. Dlatego też jego zniknięcie nie zaniepokoiło nikogo z okolicznych mieszkańców. Dopiero w momencie, kiedy okazało się, że mężczyzny nie było widać od 2 tygodni, sąsiedzi się zaniepokoili. Na miejsce wezwane zostały służby porządkowe, które siłowo dostały się do mieszkania. Wszystkim ukazał się drastyczny widok.

Sprzątanie po zgonie w Radomsku

Sprzątanie mieszkania w Radomsku po zmarłym mężczyźnie

Nasi pracownicy są oczywiście przyzwyczajeni do różnego rodzaju widoku, wykonując na co dzień pracę technika zajmującego się sprzątaniem po zgonach. Nie da się jednak porównać zapachu w mieszkaniu, gdzie ktoś umarł 2 dni temu, a 2 tygodnie temu. Wnosząc po odorze, który wyczuwalny był już na klatce schodowej budynku, 75-latek zmarł w swoim mieszkaniu już jakiś czas temu. Sąsiedzi, którzy ochoczo rozmawiali z naszymi pracownikami, podejrzewają, że mężczyzna umarł z powodu koronawirusa. Takie wnioski pozostawimy jednak specjalistom.

Sprzątanie po zgonie Radomsko
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie mężczyzny w Radomsku, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Faktem natomiast jest, że odór unoszący się w mieszkaniu mężczyzny był absolutnie nie do zniesienia. Nie rozumieliśmy jakim cudem mieszkańcy zaalarmowali służby dopiero po dwóch tygodniach. W końcu zapach czuć było już na klatce schodowej. Okazało się jednak, że mieszkanie było zabezpieczone podwójnymi drzwiami, co zdecydowanie uchroniło mieszkańców budynku od tego duszącego smrodu.

Odkażanie mieszkania po śmierci

Chociaż jasne było, że przykry zapach w mieszkaniu to jeden z priorytetów w trakcie tego zlecenia, musieliśmy się zająć również innymi rzeczami. Zwłoki mężczyzny znaleziono w salonie na podłodze. Była ona pokryta śladami krwi oraz płynów ustrojowych. Podobnie było z pamiętającą czasy Gierka wersalką. Te meble, które nie nadawały się do dalszego użytkowania, przekazaliśmy do utylizacji bezpiecznym transportem, który jest zarezerwowany do przewozu materiałów niebezpiecznych. Wiele osób probuje na własną rękę czyścić mieszkania po zgonach. To ogromny błąd. Odpady, takie jak te powinny zostać przewożone w odpowiedni sposób, zgodnie z prawem.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Po usunięciu zniszczonych mebli, w kluczowych miejscach rozprowadziliśmy proszek dezynfekujący o szerokim spektrum działania. Jego celem jest usunięcie z odkażanych powierzchni szkodliwych patogenów, w tym jadów trupich, które stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Radomsko – Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych

Kolejnym etapem dezynfekcji po zgonie w Radomsku było przeprowadzenie ozonowania wszystkich pomieszczeń. Nasi pracownicy zajęli się ustawieniem ozonatorów w odpowiednich do tego miejscach. Wcześniej, uszczelnione zostały wszystkie otwory wentylacyjne. To bardzo ważny krok, który wpływa na efekt końcowy zabiegu dezynfekcji po zmarłych ozonem. Wiele mniejszych firm o nich zapomina.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie pozwoliło nam w dość szybkim czasie na skuteczną dezynfekcję wszystkich miejsc w mieszkaniu. Ogromną zaletą ozonu jest to, że mając formę gazową, dociera do wszelkich szczelin i tych miejsc, w których ręczne metody dezynfekcji nie zdałyby egzaminu. Co więcej, jednocześnie likwiduje z otoczenia wirusy, bakterie i grzyby, a także eliminuje nieprzyjemne zapachy. To niesamowite, że w kilka godzin mieszkanie, w którym unosił się odór rozkładu, jest całkowicie wolne od tego zapachu.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.