Sprzątanie po zgonie samobójczym w Łowiczu

Data: 18.06.2021
Miejsce: Łowicz
Czas trwania:  8 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Celem naszej wizyty w Łowiczu była dezynfekcja kawalerki po śmierci na osiedlu Bratkowice w Łowiczu. Oprócz tego mieliśmy zająć się usunięciem okropnego zapachu po zgonie mężczyzny, który popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu po tym, jak rozpadł się jego związek. Łatwy do rozpoznania zapach rozkładających się zwłok jest niestety wyjątkowo trudny do całkowitego usunięcia. Nie ma raczej szans, że sprawdzą się tutaj domowe sposoby. Jeśli w naszym domu doszło do śmierci kogoś z rodziny lub zostaliśmy zobowiązani do przeprowadzania dezynfekcji w lokalu po zgonie, najlepiej zdecydujmy się na profesjonalistów.

Sprzątanie po zgonach Łowicz

Praca w miejscach, gdzie w niedawnym czasie ktoś popełnił samobójstwo, nie należy do najprzyjemniejszych. Ciężko chociaż przez chwilę nie skupić myśli na osobie, która odebrała sobie życie. Co stało za tą decyzją? Czy można było tego jakoś uniknąć? Nasi pracownicy, którzy sprzątają po zgonie w Łowiczu to nie tylko wykwalifikowani technicy, ale także osoby wysoko wrażliwe, które nie przechodzą obok ludzkiej krzywdy obojętnie.

Sprzątanie po zgonach Łowicz
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie samobójczym mężczyzny w Łowiczu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłym w Łowiczu

Mieszkanie, które mieliśmy posprzątać po zmarłych w Łowiczu, zamieszkiwał samotny mężczyzna w wieku 40 lat. Z relacji rodziny zmarłego wiemy, że mężczyzna źle radził sobie z rozpadem wieloletniego związku, co mogło wpłynąć na jego postępowanie.

Ciało zmarłego znalazła jego siostra w salonie. Mężczyzna prawdopodobnie połknął dużą ilość środków nasennych, które zmieszał z wysokoprocentowym alkoholem. Niestety pomoc nadeszła zbyt późno i służby, które zjawiły się w mieszkaniu mężczyzny, stwierdziły jego zgon.

Odkażanie po zgonach na terenie Łowicza

W pierwszej kolejności pozbyliśmy się mebli z sypialni oraz z salonu, gdzie leżały zwłoki mężczyzny. Po przekazaniu do utylizacji skażonych mebli przystąpiliśmy do gruntownej dezynfekcji wszystkich pomieszczeń. Dezynfekcji poddaliśmy także meble, które miały pozostać w mieszkaniu.
W przypadku tego zlecenia na miejscu zdarzenia nie było śladów krwi czy płynów ustrojowych, co zdecydowanie ułatwiło nam pracę. Zdarza się bowiem, że przy niektórych zleceniach sprzątania po zgonach w Łowiczu znajdujemy duże ilości śladów krwi, co kończy się zrywaniem parkietów i podłóg.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Do odkażania kawalerki po śmierci w Łowiczu wytypowaliśmy sprawdzoną wielokrotnie metodę ozonowania pomieszczeń. Polecamy ją zdecydowanie najczęściej. Dezynfekcja po zgonach z wykorzystaniem tritlenu, jakim jest ozon, to najlepsza droga do zabicia wszystkich groźnych drobnoustrojów w miejscu, gdzie doszło do zgonu. Przed wykonaniem zabiegu ozonowania pomieszczeń nasi specjaliści z zakresu dezynfekcji upewnili się, że wszystkie otwory wentylacyjne są dobrze zabezpieczone. Następnie przystąpiliśmy do optymalnego rozstawu wysoce wydajnych generatorów ozonu. Podczas ozonowania pomieszczeń najważniejszy jest odpowiedni dobór stężenia ozonu oraz czasu ekspozycji. Co ważne, kilkukrotnie podczas ozonowania pomieszczeń monitorujemy poziom stężenia ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonie w Łowiczu

Zabieg dezynfekcji mieszkania po zgonie w Łowiczu ozonem pozwolił nam na uwolnienie lokalu od potencjalnego zagrożenia, którym mogą być związki chemiczne produkowane podczas rozkładu ludzkich zwłok. Związki te mogą być bardzo niebezpieczne dla osób postronnych. Wystarczyło jednak kilka godzin profesjonalnie wykonanego zabiegu, abyśmy mieli pewność, że mieszkanie jest na nowo bezpieczne dla przyszłych mieszkańców.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zmarłych w Łowiczu lub wypadkach komunikacyjnych polecamy również:

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.