Sprzątanie po zmarłej osobie na skutek samobójstwa w Lublinie

Data: 10.01.2021
Miejsce: Lublin
Czas trwania:  6 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie po zmarłej osobie na skutek samobójstwa. Dezynfekcja niewielkiego mieszkania w Lublinie. Utylizacja umeblowania i reszty   wyposażenia mieszkania.

Czyszczenie po zmarłych Lublin

Realizacja tego zlecenia obejmowała sprzątanie i dezynfekcję po zgonie małego mieszkania . Miała tam miejsce samobójcza śmierć obcokrajowca, który połknął mnóstwo środków nasennych. Jego ciało znaleziono dopiero po trzech tygodniach. Było już w bardzo zaawansowanym stanie rozkładu, a trupi odór objął już wszystkie pomieszczenia wspólne dwupiętrowego budynku.

Sprzątanie po zgonie w Lublinie

Niestety osoba ta mieszkała w bloku krótko, jej  nieobecność przez długi czas nie została więc zauważona przez współmieszkańców. Nikt więc nie zareagował w odpowiednim czasie. Sprzątanie po śmierci w Lublinie nasi technicy rozpoczęli od likwidacji śladów i płynów biologicznych, a także owadów żerujących na zwłokach. Było ich tak dużo, że należało zastosować bardzo silny środek chemiczny o szerokim spektrum działania.  Likwiduje on wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i jaja owadów. Pozwala też pozbyć się odoru, który jest obecny w miejscu znalezienia zwłok.

Usuwanie śladów po zgonie w Lublinie

Kompleksową dezynfekcję mieszkania po zgonie musiało poprzedzić opróżnienie go ze wszystkich ruchomości znajdujących się na miejscu zdarzenia. Mieszkanie było bardzo skromnie urządzone, naszym technikom nie zajęło więc to wiele czasu. Gdy w lokal mieszkalnym zrobiło się pusto, ekipa przystąpiła do instalacji generatora ozonu.  Urządzenie to wytwarza  trój tlen znany pod użytkową nazwą ozonu, którego przydatność w sprzątaniu po zgonie jest nie do przecenienia. Trzeci atom tej postaci tlenu potrafi łączyć się z zanieczyszczeniami  i szkodliwymi związkami i neutralizować je poprzez utlenienie.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Co istotne, ozon w odpowiednim stężeniu likwiduje wirusy, bakterie i grzyby. Posiada też zdolność neutralizacji wszelkich przykrych zapachów, a po jego użyciu w pomieszczeniu czuje się powiew świeżości. To sprzątanie po zgonie wymagało od naszych techników także poddania ozonowaniu  wszystkich pomieszczeń wspólnych tego dwupiętrowego budynku. Istniało bowiem duże prawdopodobieństwo, że zostały one zainfekowane  substancjami chorobotwórczymi. Po uprzedzeniu lokatorów o planowanych działaniach, szybko i sprawnie przeprowadzono zabieg ozonowania. Niekwestionowana zaletą ozonu jest także to, że szybko można korzystać z odkażonych pomieszczeń. Po krótkotrwałym wietrzeniu mieszkanie mogło być bezpiecznie używane. Ostatnim etapem prac w Lublinie była utylizacja mebli i sprzętów usuniętych z mieszkania.

Wykonujemy również usługi:

Czyszczenie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie