Sprzątanie po zmarłym studencie w częstochowskim akademiku

Data: 20.01.2020
Miejsce: Częstochowa
Czas trwania:  1 dzień

Nasi specjaliści wykonali sprzątanie po zgonie i dezynfekcji pokoju w akademiku w Częstochowie, po śmierci studenta. Elementem zlecenia była także utylizacja niektórych elementów wyposażenia pokoju po zmarłym.

Sprzątanie po zmarłych Częstochowa
Sprzątanie po zmarłych Częstochowa

W minionym miesiącu przeprowadziliśmy sprzątanie po zgonie i odkażenie pokoju w jednym z akademików na terenie stolicy aglomeracji śląskiej. Niestety młody człowiek popełnił tam samobójstwo. Ciało osoby zmarłej zostało znalezione dopiero po trzech dniach. Absolutnie konieczna była więc profesjonalna dezynfekcja, która jest stałym elementem sprzątania po zgonie.

Jak wykonać czyszczenie po zgonie

Proces rozkładu zwłok już się rozpoczął, a substancje szkodliwe wydzielane przez zwłoki zdążyły przeniknąć do otoczenia. Zarówno w łazience jak i w pokoju, gdzie znajdowało się ciało znaleźliśmy ślady po dużej ilości krwi. W pokoju były również obecne nieprzyjemne zapachy związane z rozkładem ciała. Sprzątanie po zgonach nie jest łatwą pracą. Mimo dużego doświadczenia na terenie całego kraju, nasi technicy byli wstrząśnięci widokiem jaki zastali. Był naprawdę przygnębiający, a zapach nie polepszał sytuacji.

Sprzątanie po zgonie w akademiku
Sprzątanie po zgonie w akademiku

Ozonowanie i dezynfekcja po śmierci

Nasi technicy uznali, że do likwidacji płynów biologicznych najlepiej będzie użyć silnego środka chemicznego o szerokim spektrum działania. Specjalistyczne sprzątanie bez doboru odpowiednich metod dezynfekcji, nie ma prawa miejsca. Wybrany środek pozwala na usuwanie i czyszczenie z podłoża substancji, które wydziela ciało ludzkie. A jest ich bez mała 30.

Sprzątanie mieszkania po zgonie w Częstochowie wykonywane przez naszą firmę to przede wszystkim dezynfekcja. Po wyniesieniu mebli i sprzętów po zmarłym, nasi technicy wykonali dezynfekcję poprzez ozonowanie pokoju, łazienki i małego aneksu kuchennego składających się na studenckie locum. Użyli do tego specjalistycznego generatora ozonu. Co ma sprzątanie po zgonach do ozonu? Ozon to rodzaj tlenu zwany także tritlenem. Składa się z trzech atomów, z których ten trzeci posiada zdolność łączenia się z napotkanymi w otoczeniu substancjami i niszczenia ich poprzez utlenianie. Razem z zanieczyszczeniami znika także ozon. Ozonowanie to skuteczna i bezpieczna metoda dezynfekcji, wykorzystywana z sukcesem podczas zleceń typu sprzątanie po zmarłym.

Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia.
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Dlaczego ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkań sprawdza się tam, gdzie tradycyjna dezynfekcja nie znajdzie zastosowania. Ozon dociera do najbardziej ukrytych zakamarków, dzięki czemu sprzątanie po zgonie jest jeszcze bardziej dokładne. Co więcej, bez obaw można poddać jego działaniu delikatne sprzęty i instalacje. Na pewno ich nie uszkodzi i nie zniszczy. Zabija wszelkie m in wirusy, bakterie a także pleśnie i grzyby. Eliminuje także przykre zapachy po zgonie, pozostawiając w powietrzu uczucie świeżości.

Wykonywane przez naszą firmę sprzątanie mieszkania po zmarłymopiera się przede wszystkim na dużym doświadczeniu i wiedzy. Warto wiedzieć, że poziom stężenia ozonu jest monitorowany przez naszych pracowników zarówno w trakcie zabiegu ozonowania, jak i po jego zakończeniu. w ten sposób dezynfekcja po zgonie przeprowadzona przez naszych pracowników jest w pełni bezpieczna.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie
Dezynfekcja mieszkania po zgonie