Sprzątanie po zgonie w mieszkaniu w Bełchatowie na Osiedlu Słonecznym

Data: 18.05.2021
Miejsce: Bełchatów
Czas trwania:  7h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Tym razem nasi fachowcy trafili do bardzo znanej miejscowości. W Bełchatowie bowiem znajduje się największa w Europie elektrownia węglowa, która produkuje energię elektryczną z węgla brunatnego. Do Bełchatowa wezwała nas córka zmarłego mężczyzny, z którym nie utrzymywała kontaktu z powodów rodzinnych. Córka mężczyzny została powiadomiona przez sąsiadów o jego zgonie, a tym samym została sama z mieszkaniem, które należało specjalistycznie zdezynfekować. Dlatego właśnie młoda kobieta zdecydowała się na naszą usługę sprzątanie po zmarłym w Bełchatowie wraz z odpowiednim odkażaniem. Zlecenie obejmowało kompleksowe czyszczenie sypialni po zmarłej osobie oraz utylizację niepotrzebnych i skażonych mebli.

Sprzątanie po zgonach w Bełchatowie

Kto może sprzątać po zgonach w Bełchatowie?

Sprzątanie po zgonach ze względów na specyfikę pracy każdorazowo zlecamy do wykonania odpowiednio doświadczonym i wykwalifikowanym fachowcom. Prawie nikt, kto nie zajmuje się tym tematem na co dzień, nie wie, że nawet po zgonie ludzki organizm w pewien sposób nadal funkcjonuje. Mowa o procesie rozkładu zwłok zmarłej osoby. Po śmierci człowieka w jego otoczeniu pojawia się nawet kilkadziesiąt niebezpiecznych związków i drobnoustrojów – tzw. „jadów trupich”. Stanowią one niewidoczne, za to poważne zagrożenie dla zdrowia osób postronnych.

Czyszczenie mieszkania po śmierci

Brak doświadczenie w sprzątaniu po śmierci w Bełchatowie może mieć poważne konsekwencje. Dlatego właśnie osoby, które muszą zająć się sprzątaniem domu czy mieszkania po zgonie, powinny zwrócić się z tym do zawodowców. Osoby z doświadczeniem, posiadają nie tylko odpowiedni warsztat, ale także specjalistyczne narzędzia do skutecznego czyszczenia po zgonie. Co więcej, osoby, które zajmują się taką pracą zawodowo, są odpowiednio przeszkolone, mają wiedzę z zakresu BHP oraz pracują z poszanowaniem obowiązującego w Polsce prawa.

Sprzątanie po zmarłym w Bełchatowice
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie mężczyzny w mieszkaniu Bełchatów Osiedle Słoneczne, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłym mężczyźnie Osiedle Słoneczne

Jak najczęściej wygląda pierwszy etap sprzątania po zmarłych w Bełchatowie? Po pierwsze, nasi pracownicy dokonują wstępnej oceny zniszczeń oraz przygotowują plan działania. Po drugie, przed przystąpieniem do dezynfekcji i odkażania mieszkania, oddzielamy od siebie te meble i ruchomości, które mają zostać zachowane. Te, które mają zostać zniszczone, przekazujemy do utylizacji specjalnym transportem. W tym przypadku nasi pracownicy pozbyli się z pokoju zniszczonego łóżka z materacem, starej szafy, zniszczonego regału i kilku starych gazet. Inne meble nie nosiły śladów zniszczenia. Wymagały jedynie odpowiedniej dezynfekcji środkiem o szerokim spektrum działania.

Dezynfekcja po zmarłych

W kolejnym etapie sprzątanie po zgonie mężczyzny w Bełchatowie, aby córka mężczyzny mogła w przyszłości zamieszkać w tym miejscu, zajęliśmy się kompleksową dezynfekcją. Na miejscu unosił się okropny zapach rozkładu zwłok, dlatego też musieliśmy wybrać taką metodę odkażania, która się z tym upora. Zdecydowaliśmy się na sprawdzone ozonowanie pomieszczeń.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Przed przystąpieniem do pracy, nasi fachowcy uszczelnili wszystkie otwory wentylacyjne oraz wynieśli na klatkę schodową imponującą marantę. Warto pamiętać, że żywe rośliny doniczkowe musimy wynieść z pomieszczeń, gdzie wykonujemy zabieg ozonowania. Do produkcji ozonu w sztucznych warunkach wykorzystujemy wysokiej klasy generatory ozonu. Potrafią one zdezynfekować nawet 3000 mkw w godzinę.

Dlaczego warto postawić na dezynfekcję po zgonie ozonem? Ozon likwiduje nieprzyjemne i trudne do usunięcia zapachy, które powstają po zgonie. Dodatkowo poradzi sobie także z zapachem nikotyny czy tzw. odorem kamienicy, który jest po prostu spowodowany dużą wilgocią. Co więcej, ozon skutecznie zabija bakterie, roztocza, grzyby i wirusy. Warto wspomnieć, że jest przy tym bezpieczny dla człowieka.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonie w Bełchatowie lub wypadkach komunikacyjnych oferujemy również:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.