Sprzątanie po zgonie w opuszczonym lokalu Grodzisk Mazowiecki

Data: 02.05.2021
Miejsce: Grodzisk Mazowiecki
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

W miejscowości Grodzisk Mazowiecki nasi technicy, zajmujący się sprzątanie po zmarłych, wykonali usługę sprzątanie po zgonie w opuszczonym mieszkaniu. W niskim, 3 piętrowym bloku na samym parterze, znalazł schronienie bezdomny mężczyzna, który prawdopodobnie zmarł z powodu zakażenia wirusem COVID-19. Jego ciało odnaleziono dopiero po około 10 dniach od momentu zgonu. Do zwłok bezdomnego mężczyzny doprowadził innych lokatorów okropny fetor, który zaczął unosić się na klatce schodowej budynku. Po zgłoszeniu tego faktu odpowiednim służbom wspólnota mieszkaniowa skontaktowała się z naszą firmą i poprosiła o kompleksowe sprzątanie po zgonie wraz z odpowiednią dezynfekcją funeralna oraz przeciwwirusową.

Sprzątanie po zgonach Grodzisk Mazowiecki

Sprzątanie po śmierci w Grodzisku Mazowieckim

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, ciało mężczyzny, które znaleźli sąsiedzi, było już w rozwiniętym stopniu rozkładu. Po wejściu do lokalu fetor był wręcz nie do opisania. Na miejscu zdarzenia były także liczne larwy czerwi oraz bardzo duża ilość płynów fizjologicznych. Jedno i drugie jest prawie zawsze obecne przy zleceniu sprzątanie po zmarłym w Grodzisku Mazowieckim, kiedy zwłoki zostają odnalezione dopiero po dłuższym czasie.

Dlaczego dezynfekcja po zgonie to czynność, którą powinno zlecić się fachowcom? Chociaż mówiono o tym na lekcjach biologii, pewnie nie każdy pamięta, że ludzkie ciało już w chwili śmierci rozpoczyna produkcję różnych związków chemicznych. Tak naprawdę, jest ich prawie 30 i mogą one być naprawdę groźne dla osób postronnych. Do niebezpiecznych substancji należą m.in. jad trupi, putrescyna i kadaweryna.
Im szybciej odpowiednie osoby zajmą się ich usunięciem z pomieszczenia, gdzie doszło do śmierci, tym bezpieczniej dla kolejnych lokatorów.

Sprzątanie po zmarłych w Grodzisku Mazowieckim
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie opuszczonego lokalu w Grodzisku Mazowieckim Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłym na Mazowszu

Nasi technicy rozpoczęli swoją pracę od opróżnienia niewielkiego mieszkania, ze wszystkich przedmiotów. Znajdował się tam stary materac, kilka koców, wiele butelek po alkoholu oraz duże ilości spleśniałych resztek jedzenia. Ze względu na to, że zmarły mężczyzna nie był legalnym lokatorem, wspólnota mieszkaniowa poprosiła nas o całkowite opróżnienie mieszkania i utylizację wszystkich przedmiotów.

Utylizacja skażonych i zniszczonych przedmiotów po zmarłych to stały element naszej usługi sprzątania po zmarłym w Grodzisku Mazowieckim. Bardzo często z tej oferty korzystają rodziny tych osób, które były kompulsywnymi zbieraczami, a ich mieszkania były właściwie nie do użytku.

Płyny biologiczne zebrane w mieszkaniu zlikwidowaliśmy za pomocą wyjątkowo skutecznego i dobrze działającego proszku dezynfekującego. Usuwa on bakterie i wirusy obecne na powierzchniach, a przy tym jest bezpieczny dla środowiska. Mieszkanie niestety było w okropnym stanie technicznym. Pełno było tam odpadających tynków i wyrw w podłodze, co nie ułatwiało naszej pracy.

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłym w Grodzisku Mazowieckim

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Do dezynfekcji mieszkania po zgonie zarażonego wirusem bezdomnego, wybraliśmy metodę ozonowania pomieszczeń. Jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczna dla człowieka i najbardziej skuteczna metoda odkażania po zgonach. Jak wyglądał sam proces dezynfekcji ozonem? Po pierwsze, nasi pracownicy rozstawili wysoce wydajne generatory ozonu w optymalnych miejscach. Wcześniej sprawdzili, że wszystkie otwory wentylacyjne są odpowiednio zabezpieczone. Po zakończeniu etapu przygotowań rozpoczęliśmy dezynfekcję ozonem po zgonie.

Ozonowanie pomieszczeń sprawdziło się w tej sytuacji idealnie. Ozon bowiem nie tylko zajmuje się utlenianiem i całkowitą likwidacją cząsteczek bakterii, grzybów i pleśni, które często są obecne podczas takich zleceń. Gaz ten także dezynfekuje pomieszczenia po wirusie oraz usuwa nieprzyjemny zapach rozkładającego się ciała. Wystarczyło kilka godzin, aby mieszkanie, w którym wcześniej unosił się nieznośny fetor, zaczęło pachnieć świeżym powietrzem, które często kojarzy się ludziom z tym po burzy.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.