Sprzątanie po zgonie w Pile

Data: 15.02.2022
Miejsce: Piła
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Technicy z naszej firmy otrzymali zlecenie sprzątania po zgonie w Pile, w dwupokojowym, niewielkim mieszkaniu na zacisznym osiedlu. W jednym z mieszkań w trakcie kłótni małżeńskiej pod wpływem alkoholu mężczyzna zranił swoją żonę nożem. Niestety sprzeczka zakończyła się tragicznie, a kobieta zmarła. To okropna tragedia dla bliskich kobiety. Po zakończeniu prac służb porządkowych oraz zebraniu wszystkich dowodów z miejsca zdarzenia, siostra zmarłej kobiety wezwała nas na miejsce zbrodni.

Mieszkanie było zdemolowane. Gołym okiem widać było, że kłótnia małżonków musiała być pełna emocji, ponieważ w kuchni i salonie było wiele potłuczonych talerzy i szklanych naczyń. Siostra zmarłej kobiety była pogrążona w głębokiej żałobie. Poprosiła nas, aby mieszkanie po zmarłej zostało jak najszybciej posprzątane, a jej prywatne rzeczy spakowane do kilku kartonów, które mogłaby potem zabrać do swojego domu.

Sprzątanie po zgonach Piła

Po tragicznej awanturze to mąż zmarłej kobiety zawiadomił policję o tym, co się stało. W związku z tym służby zabezpieczyły zwłoki kobiety już kilka godzin po zgonie. W mieszkaniu w Pile nie unosił się duszący i słodki zapach rozkładających się zwłok, czuliśmy natomiast zapach zaschniętej krwi. Po wstępnych oględzinach nasi technicy doszli do wniosku, że w pierwszej kolejności zajmą się usunięciem śladów krwi z podłogi. Po tym, jak wyczyściliśmy podłogi z krwi, zdezynfekowaliśmy pomieszczenia proszkiem odkażającym, o bardzo szerokim spektrum działania. Pozwala to na zneutralizowanie groźnych patogenów.

Utylizacja mebli po śmierci

W kolejnym etapie prac podczas sprzątania po zgonie w mieście Piła, zajęliśmy się utylizacją zniszczonych i skażonych mebli. Z mieszkania usunęliśmy m.in. stolik kawowy, kanapę z szezlongiem oraz 4 pufy. Nie wszyscy wiedzą, że odpady po zgonie nie mogą być po prostu wywiezione na śmietnik. Jako skażone, musimy zabezpieczyć je w odpowiedni sposób. Dlatego też nasza firma oferuje mieszkańcom Piły usługę utylizacji mebli i mienia po zmarłych osobach. Jesteśmy w stanie zrobić to nie tylko szybko, ale też w zgodzie z obowiązującym prawem.

Sprzątanie po zgonie w Pile
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie kobiety w Pile, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci

Do specjalistycznej dezynfekcji mieszkania po zmarłej kobiecie nasi specjaliści użyli sprawdzonego ozonu. Ozon produkujemy przez tzw. generatory. Urządzenie to absorbuje powietrze przez filtr do wentylatora, a następnie przekazywane jest dalej. Generator ozonu dzięki specjalnej płytce wytwarza wyładowania elektryczne, które rozdzielają cząsteczki tlenu. Warto wiedzieć, że ozon składa się z trzech atomów tlenu. Właśnie w ten sposób w sztucznych warunkach jesteśmy w stanie wyprodukować ozon, który posiada rewelacyjne właściwości utleniające. Co istotne, ozon absorbuje nieprzyjemne zapachy i usuwa z otoczenia m.in. odór dymu nikotynowego czy zgnilizny. Świetnie radzi sobie także z eliminacją bakterii, wirusów oraz grzybów i pleśni.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych

Zawsze zachęcamy, aby nie podejmować prób dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych na własną rękę. Sama śmierć bliskiej osoby to traumatyczne przeżycie. Likwidacja śladów krwi czy płynów ustrojowych po krewnym to zbyt duże obciążenie dla każdego człowieka. Dodatkowo dochodzi do tego specjalistyczna wiedza, która jest niezbędna do prawidłowego i skutecznego odkażania pomieszczeń po zmarłych. W takim momencie skorzystajmy z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem po zgonie w Pile, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest naprawdę bezpieczne i wolne od groźnych patogenów. Na koniec tego zlecenia wystawiliśmy naszej klientce zaświadczenie, które potwierdza, że nasi technicy wykonali na miejscu zdarzenia kompleksową dezynfekcję za pomocą ozonu.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również: