Sprzątanie po zgonie w domu antykwariusza w Wadowicach

Data: 03.12.2020
Miejsce: Wadowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekcja mieszkania, zmarłego śmiercią naturalną, znanego antykwariusza w Wadowicach. Odkażanie wartościowego księgozbioru i katalogów książek.

Sprzątanie po zmarłych Wadowice
Sprzątanie po zmarłych Wadowice

W naszej działalności podczas sprzątania po zgonach często mamy do czynienia ze zleceniami, które przerażają okropnością scenerii, w której przychodzi nam pracować. I te stanowią dla naszych pracowników duże wyzwanie. Są też jednak takie, które zapadają w pamięć z zupełnie innego powodu. Tak właśnie było w tym przypadku zlecenia sprzątania po zmarłym mężczyźnie. Zmarł bowiem wiekowy, wielce uznany antykwariusz. Zamieszkiwał samotnie, ale był otoczony troskliwą opieką sąsiadów i byłych współpracowników.

Sprzątanie po zgonach w Wadowicach

Ciało znaleziono szybko, nie było więc jeszcze w stanie rozwiniętego rozkładu. Nie było też krwi ani też innych śladów biologicznych. Gdy pojawili się tam nasi specjaliści sprzątający po śmierci w Wadowicach, ich oczom ukazał się widok setek książek, woluminów i gablot z unikalnymi egzemplarzami starodruków. Emocje towarzyszące tym widokom były naprawdę niezwykłe. U naszych fachowców pojawiło się pytanie, jak najlepiej przeprowadzić dezynfekcję w pomieszczeniach, gdzie znajdowało się tyle „skarbów”.

Dezynfekcja po zgonie antykwariusza

Wykorzystując duże doświadczenie poparte fachową wiedzą uznali, że najlepiej będzie wykorzystać zamgławiacz ULV. Wytwarza on tzw. suchą mgłę, która docierając do wszelkich szczelin i innych niedostępnych miejsc, a przy tym zabija wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Mgłę stanowi środek dezynfekujący połączony z powietrzem i wyrzucony ze zamgławiacza, pod dużym ciśnieniem. Osiada na  wszystkich powierzchniach, nawet tak trudno dostępnych, jak instalacja grzewcza czy klimatyzacyjna. Nie moczy  ich ani też  nie uszkadza. Ta metoda doskonale sprawdza się więc w przypadku książek, obrazów, delikatnych mebli czy urządzeń technicznych.

Emitowany przez zamgławiacz środek likwiduje też przykre zapachy. Jego działanie jest więc wszechstronne.  Po około 3, 4 godzinach pomieszczenia zdezynfekowane suchą mgłą mogą być bezpiecznie używane. Nasi technicy każdą pracę chcą wykonać najlepiej jak potrafią. Ale gdy mają do czynienia z przedmiotami o wielkiej wartości intelektualnej, ich zaangażowanie jest jeszcze większe, a obawy o satysfakcjonujący efekt spędzają sen z powiek. W  przypadku tego zlecenia ich obawy były płonne. Wszystko wyszło znakomicie. Warto wspomnieć, że obsługujemy wszystkie miejscowości w okolicy Wadowic m.in Świnną Porębę, Suchą Beskidzką, Zator, Kalwarię.

Wykonujemy również usługi: