Sprzątanie mieszkania po zgonie zbieracza w Bieruniu

Data: 13.01.2021
Miejsce: Bieruń
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Sprzątanie po zmarłym zbieraczu w Bieruniu. Kompleksowa dezynfekcja i utylizacja wszelkich ruchomości i innych przedmiotów znajdujących w lokalu mieszkalnym.

Czyszczenie po zgonie w Bieruniu

W ramach tego zlecenia sprzątania po zgonie nasze ekipy  miały wykonać sprzątanie po zgonie starszego mężczyzny. Ciało odnaleźli sąsiedzi po tak długim czasie, że nie można było ustalić przyczyny śmierci. Nasi pracownicy są przyzwyczajeni do przerażających  widoków, ale to, co zastali w mieszkaniu w Bieruniu, wstrząsnęło nawet najtwardszymi.

Sprzątanie po zwłokach w Bieruniu

Ciało denata znajdowało się właściwie w stanie płynnym. Płyny biologiczne znajdowały się na dużej powierzchni podłogi, a dodatkowe utrudnienie stanowił fakt, że zmarły był tzw. kompulsywnym zbieraczem. Całe mieszkanie tj. pokój i kuchnia były zapełnione pudełkami, puszkami butelkami i workami z gnijącą żywnością.

Sprzątanie po zmarłym w Bieruniu

To sprzątanie po zgonie w Bieruniu wymagało od nas także konfrontacji z liczną rzeszą insektów i gryzoni. W tej trudnej sytuacji doświadczenie naszych techników okazało się bezcenne. Rozpoczęli oni od zneutralizowania płynów organicznych, które zdołały już wsiąknąć w podłogę. Zrobili to za pomocą niezwykle skutecznego środka chemicznego o bardzo szerokim spektrum działania. Po jego zastosowaniu mieliśmy pewność, że wszelki szkodliwe substancje, a także wirusy, bakterie i grzyby zostały zabite.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

W ramach czyszczenia po zgonie nasi technicy przystąpili do wynoszenia licznych rzeczy, które zgromadził zbieracz. Było ich tyle, że kilku naszych pracowników  wyrzucało je przez kilka godzin. W całym otoczeniu panował straszliwy fetor. Odór śmierci tylko wzmocnił smród zgnilizny i wszechobecnego brudu. Gdy pomieszczenia były już puste, można było przystąpić do właściwego odkażania. Oceniając stan mieszkania doszliśmy do wniosku,że zarówno ściany, jak i podłoga są tak zawilgocone i przegniłe,że trzeba je zerwać. W tym stanie technicznym bowiem, żaden środek dezynfekujący nie będzie skuteczny.

Dezynfekcja po śmierci suchą mgłą

W naszej praktyce czyszczenia po zgonach nie często musimy uciekać się do tak ostatecznych rozwiązań. Czasami jednak jest to niezbędne. Po zbiciu tynków w pokoju i kuchni i usunięciu gruzu naszym celem stała się prawie całkiem zgniła podłoga. Technicy zerwali płyty paździerzowe, z których była zbudowana. Jej resztki trafiły do utylizacji. Dopiero potem przystąpiliśmy do dezynfekcji za pomocą tzw. suchej mgły. Tworzy ją zamgławiacz ULV. W składzie suchej mgły jest silny środek chemiczny, który po połączeniu z powietrzem rozpylamy pod dużym ciśnieniem. Mieszanka ta skutecznie zabija wirusy, bakterie i grzyby. Co więcej, potrafi dotrzeć do wszelkich zakamarków i pęknięć oraz neutralizuje przykre zapachy.

Po dezynfekcji suchą mgłą pomieszczenie jest wolne od zagrożeń dla zdrowia i całkowicie bezpieczne. Gdy zutylizowaliśmy rzeczy wyniesione z mieszkania, zlecenie można było uznać za wykonane.
Przeprowadzamy również inne usługi:

Czyszczenie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie