Sprzątanie po zgonie zbieraczki w Kaliszu

Data: 07.06.2021
Miejsce: Kalisz
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie, które otrzymaliśmy w czerwcu, obejmowało profesjonalne sprzątanie po zgonie zbieraczki w Kaliszu. Mieszkanie, do którego zostaliśmy wezwani przez zarządcę nieruchomości, było w fatalnym stanie. Wszędzie walały się śmieci, kartony, resztki jedzenia oraz stosy makulatury. Samo wynoszenie zbędnych rzeczy z mieszkania zajęło naszym pracownikom kilka godzin. Niestety w niskim bloku nie było windy, więc mimo wysokich temperatur, nasi fachowcy musieli wynosić ruchomości schodami.

Niestety Syllogomania, bo tak nazywane jest fachowo kompulsywne zbieractwo, diagnozowane jest coraz częściej. Chore osoby gromadzą w swoich domach i mieszkaniach absolutnie wszystkie rzeczy, w większości bezwartościowe. Czasami zbieractwo obejmuje również zwierzęta, najczęściej bezdomne psy i koty. W najgorszych przypadkach dochodzi do całkowitego zagracenia nieruchomości, tak, że poruszanie się jest właściwie niemożliwe.

Sprzątanie po zgonach w Kaliszu

Praca w domach osób, które nie dawno odeszły to ciężkie przeżycie. Nawet dla tych, którzy wykonują takie czynności zawodowo. Powiedzmy szczerze, sprzątanie po zmarłym w Kaliszu to nie praca dla każdego. Natomiast tak jak każda inna, musi zostać solidnie wykonana. Szczęśliwie nasi wyszkoleni pracownicy to fachowcy najwyższej klasy. Nie tylko wykazują się wyjątkową odpornością psychiczną, ale także ogromną wiedzą z zakresu dezynfekcji. Co więcej, często są dużym wsparciem dla osób w żałobie.

Sprzątanie po zmarłej w Kaliszu
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie zbieraczki w Kaliszu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonach w Kaliszu

Mieszkanie w Kaliszu, gdzie wykonywaliśmy sprzątanie po zmarłej, składało się z dwóch pomieszczeń. W obu pokojach mieszkania było mnóstwo dziwnych przedmiotów. Nasi pracownicy znaleźli masę zniszczonych płyt winylowych, około setki kubeczków po jogurtach, a także wielki kapelusz sombrero. Prawdę mówiąc, pewnie było tam właściwie wszystko, o czym człowiek mógłby tylko pomyśleć. Przedmiotów w mieszkaniu było tak dużo, że nie było widać podłóg ani ścian zastawionych stosami rzeczy.

Po kilku godzinach, kiedy udało nam się uprzątnąć z mieszkania większość przedmiotów, okazało się, że drewniany parkiet jest prawie całkowicie przegniły. Zarządca nieruchomości poprosił nas o zerwanie desek i przekazanie ich do utylizacji. Fakt ten wydłużył realizację sprzątania po zgonie w Kaliszu o jeden dzień pracy.

Dezynfekcja po zmarłej osobie

Gdy pomieszczenia były już puste, nasi pracownicy rozpoczęli przygotowania do dezynfekcji. W przypadku tego zlecenia zdecydowaliśmy się skorzystać z metody zamgławiania. Jest to sposób polegający na rozproszeniu środka dezynfekującego w silnym strumieniu powietrza po wszystkich pomieszczeniach w postaci tzw. suchej mgły.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Mgła dzięki swojemu stanowi skupienia dociera nawet w najmniejsze szczeliny, co daje znakomity efekt odkażający. Wykorzystanie podczas zleceń sprzątania po śmierci specjalistycznego zmagławiacza ULV jest wyjątkowo skuteczne. Co więcej, takie rozwiązanie jest także szybkie, wydajne i bezpieczne dla osób postronnych. Naszą pracę w przy zleceniu w Kaliszu sfinalizowaliśmy przeprowadzeniem utylizacji mebli i reszty wyposażenia. Oprócz tego, na życzenie zarządcy nieruchomości wystawiliśmy certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji po zgonie w Kaliszu.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonie w Kaliszu lub wypadkach w pracy polecamy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.