Sprzątanie po zmarłej starszej pani w Koninie

Data: 13.06.2021
Miejsce: Konin
Czas trwania:  8 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Telefon, który odebraliśmy podczas weekendu, dotyczył zlecenia sprzątanie po zmarłej kobiecie w Koninie. Z przyczyn naturalnych w niewielkim mieszkaniu w niskim bloku doszło do śmierci 82-letniej kobiety. Ciało kobiety odnalazła pielęgniarka środowiskowa, która regularnie odwiedzała swoją podopieczną, aby podać jej zaordynowane przez lekarza leki i spędzić z nią trochę czasu.

Dowiedzieliśmy się, że kobieta za młodu była dość znaną w Polsce pianistką, która w latach 60 i 70 była wielokrotnie nagradzana na scenie europejskiej. W mieszkaniu staruszki znaleźliśmy kartony ze starymi nutami, które na prośbę rodziny zmarłej starannie spakowaliśmy i pozostawiliśmy do odbioru u sąsiadów.

Sprzątanie po zgonie Konin

Praca w mieszkaniach osób, które nie dawno zmarły to mało przyjemna, choć konieczna czynność. Od naszych pracowników wymagamy nie tylko wysokich kwalifikacji zawodowych, ale także odporności psychicznej.
Sprzątanie po zgonie w Koninie to praca tylko dla osób wytrzymałych, a jednocześnie wysoko empatycznych. Często bowiem zdarza się, że krewni zmarłych osób znajdują w naszych pracownikach oparcie w ciężkich chwilach. Zawsze też mogą liczyć na kilka ciepłych słów.

Sprzątanie po zmarłych w Koninie
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie kobiety w Koninie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonie w mieście Konin

Mieszkanie starszej kobiety w Koninie, gdzie przeprowadziliśmy usługę sprzątanie po śmierci, składało się z trzech malutkich pokoi i kuchni. We wszystkich pokojach panował lekki bałagan. Zauważyliśmy, że osobom starszym ciężko jest zapanować nad porządkiem bez pomocy osób trzecich. Wiele z takich osób mieszka jednak samotnie i musi sobie jakoś radzić.

Po kilku godzinach nasi pracownicy uprzątnęli całe mieszkanie zgodnie z życzeniem rodziny zmarłej. Klienci poprosili nas o to, abyśmy opróżnili mieszkanie tak, aby w przyszłości dało się je szybko i łatwo umeblować i przekazać na wynajem.

Dezynfekcja po zgonach w Wielkopolsce

Gdy pozbyliśmy się ruchomości i mebli ze wszystkich pomieszczeń, przystąpiliśmy do kolejnego etapu czyszczenia mieszkania po zmarłych. Była nim oczywiście kompleksowa dezynfekcja po zgonach w Koninie.
W przypadku tego zlecenia na miejscu zdarzenia nie znaleźliśmy na szczęście dużej ilości płynów ustrojowych. Starsza kobieta musiała zostać odnaleziona przez pielęgniarkę tylko kilka godzin po śmierci.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Do dezynfekcji lokalu mieszkalnego po śmierci w Koninie wybraliśmy niezawodne ozonowanie pomieszczeń. Dezynfekcja funeralna ozonem to jeden z najlepszych sposobów na szybkie i bezpieczne odkażanie miejsc po zgonach. Przed rozpoczęciem ozonowania pomieszczeń nasi pracownicy uszczelnili wszystkie otwory wentylacyjne. Dodatkowo już w momencie opróżnienia mieszkania ze wszystkich przedmiotów, usunęli oni ręcznie malowane obrazy oraz żywe rośliny ze wszystkich pomieszczeń. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ ozon może negatywnie wpłynąć na stan roślin doniczkowych oraz starych obrazów. Następnie nasi technicy rozstawili generatory ozonu w odpowiednich miejscach i rozpoczęli ich kalibrację.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci Konin

Ozonowanie pomieszczeń pozwoliło nam w ciągu kilku godzin na usunięcie ze wszystkich pomieszczeń wszystkich groźnych drobnoustrojów. Podczas rozkładu ludzkiego organizmu produkowanych jest nawet 30 groźnych związków chemicznych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykonana dezynfekcja na miejscu zdarzenia.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonie w Koninie lub wypadkach w pracy polecamy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.