Sprzątanie po zmarłych Katowice Koszutka po zgonie samotnej kobiety

Data: 12.04.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Śmierć członka rodziny lub bliskiego przyjaciela to jedno z najcięższych przeżyć, z którymi każdy z nas musi się w swoim życiu zmierzyć. Mimo pustki po stracie bliskiej osoby pozostaje cała masa formalności do załatwienia. Należy m.in. uregulować sprawy w związku z pochówkiem, sprawami spadkowymi oraz urzędowymi. Bardzo często osoby, które zmagają się z tragedią nie myślą o tym, aby zająć się profesjonalną dezynfekcją miejsca po zgonie. Niestety do zgonów dochodzi najczęściej w domach i mieszkaniach, należy więc obowiązkowo pamiętać o przeprowadzeniu w takim miejscu odpowiedniego odkażania. Trudno jednak wymagać od osoby w żałobie takiej wiedzy. Właśnie dlatego oferujemy specjalistyczne i całodobowe sprzątanie po zgonie w Katowicach.

Sprzątanie po zmarłym Katowice Koszutka

Sprzątanie po zgonie w Katowicach

Chociaż część czynności porządkowych na miejscu zdarzenia można przeprowadzić na własną rękę, osoby niewykwalifikowane nie powinny się tego zadania podejmować. Samodzielne czyszczenie mieszkania po śmierci nie jest wskazane, ponieważ ciało zmarłego już po kilku godzinach zaczyna wydzielać związki chemiczne, które mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Aby zlikwidować wszystkie groźne drobnoustroje, możemy zatrudnić do tej pracy doświadczonych specjalistów. Tak właśnie było w przypadku zgonu samotnej kobiety na terenie osiedla Niebieskie Bloki na katowickiej Koszutce.

Nasza ekipa techników ma ogromną wiedzę, potrzebą do wykonywania zleceń sprzątania po zgonach na terenie Katowic. Dzięki wieloletniej praktyce jesteśmy w stanie w krótkim czasie doprowadzić skażone pomieszczenia do stanu używalności.

Sprzątanie po zgonie Katowice Koszutka
Zdjęcie: sprzątanie po zmarłych w Katowicach Koszutce po zgonie samotnej kobiety Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych Katowice Koszutka

Ciało zmarłej kobiety znalazła jej przyjaciółkę, która zaniepokojona brakiem informacji o stanie zdrowia chorej kobiety, postanowiła ją odwiedzić. Niestety do mieszkania znajdującego się na 4 piętrze bloku nie dało się dostać, a drzwi były zamknięte. Zmartwiona kobieta wezwała do pomocy służby porządkowe, które w krótkim czasie po wezwaniu, wywarzyły drzwi.

Niestety okazało się, że ciało zmarłej kobiety znajdowało się już w zaawansowanym rozkładzie, mimo tego, że kobieta nie żyła dopiero od kilku dni. Było tak prawdopodobnie dlatego, że w mieszkaniu panowała bardzo wysoka temperatura, a kaloryfery były odkręcone w pełnym zakresie.

Oczywiście w takiej sytuacji oprócz odpowiedniego odkażenia miejsca zdarzenia, należy także zadbać o pozbycie się okropnego odoru, który był wyczuwalny już z klatki schodowej. Po tym, jak nasi pracownicy wynieśli z mieszkania łóżko, w którym znaleziono kobietę, przystąpili do kompleksowej dezynfekcji po zgonie w Katowicach.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach w Katowicach

Aby skutecznie wyeliminować z pomieszczeń i wszelkich powierzchni bakterie i groźne drobnoustroje, nasi technicy zdecydowali się na zastosowanie ozonowania pomieszczeń. Ozon to właściwie tlen wzbogacony o dodatkowy atom, który odpowiada za utlenianie i rozbrajanie szkodliwych cząsteczek w powietrzu. W ten sposób stosując tylko jedną metodę, jesteśmy w stanie usunąć z otoczenia wirusy i bakterie. Dodatkowo ozon zabija także pleśń, grzyby czy roztocza, a także całkowicie eliminuje zapach rozkładającego się ciała.

Co ważne, dezynfekcja ozonem jest bezpieczna dla człowieka, a pomieszczenia, które odkażamy w ten sposób w Katowicach, po bardzo krótkim czasie są gotowe do użytkowania. To wyjątkowo ważne.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.