Sprzątanie po zmarłych Kielce Czarnów po długiej chorobie mężczyzny

Data: 06.04.2021
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kolejne zlecenie w stolicy województwa świętokrzyskiego. Zaraz po świętach otrzymaliśmy telefon z prośbą o wykonanie usługi sprzątanie po zmarłych w Kielcach. Tym razem nasi technicy mieli zająć się odkażaniem mieszkania po zgonie mężczyzny, który zmarł w swoim mieszkaniu na osiedlu Czarnów. Niestety mężczyzna ten był niepełnosprawny i bardzo długo chorował. Mieszkał samotnie, przez co jego ciało zostało zlokalizowane przez pielęgniarkę środowiskową dopiero po dłuższym czasie. Nie da się ukryć, że samotne życie osób niepełnosprawnych, to znak naszych czasów.

Sprzątanie po zmarłym Kielce

Sprzątanie po zgonie w Kielcach

Chociaż nasi pracownicy spędzili święta raczej w spokojnej atmosferze, dla wszystkich było jasne, że powrót do pracy jest nieunikniony. Na szczęście nasza firma, która całodobowo wykonuje sprzątanie po zgonach w całym kraju, może pochwalić się wyjątkowo doświadczoną i empatyczną załogą. Dzięki takim ludziom jest nam wszystkim łatwiej w tej specyficznej pracy.

Ciało niepełnosprawnego i schorowanego mężczyzny w mieszkaniu w Kielcach było w znacznym stopniu rozkładu, kiedy znalazła je pielęgniarka. Co więcej, wydzielało bardzo nieprzyjemny odór, który dla naszych pracowników jest charakterystyczną cechą mieszkań, w których doszło do śmierci.

W mieszkaniu były także ślady po płynach fizjologicznych, fekaliach, a także nieżyjące już larwy czerwi. Był to naprawdę trudny widok, który osobom wrażliwym mógłby spędzać sen z powiek. Warto wiedzieć, że ludzi organizm już w krótkim czasie od ustąpienia funkcji życiowych, zaczyna wydzielać szkodliwe substancje. Im szybciej profesjonaliści w dezynfekcji po zwłokach w Kielcach się nimi zajmą, tym szybciej lokal mieszkalny będzie na nowo bezpieczny.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Czyszczenie po zmarłym na terenie Kielc
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie schorowanego mężczyzny w Kielcach Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Nasi pracownicy rozpoczęli sprzątanie po zgonach w Kielcach od wyniesienia z mieszkania wszystkich skażonych mebli, w tym wersalki, meblościanki z czasów PRL, a także dużej ilości płyt winylowych. Mężczyzna przykuty do łóżka prawdopodobnie był wielkim fanem muzyki poważnej, co udało nam się wywnioskować po rodzaju płyt.

Płyny biologiczne, które znajdowały się na linoleum, zlikwidowaliśmy, korzystając ze środka dezynfekującego o szerokim spektrum działania. Co istotne, ten specjalistyczny środek zabija wirusy i bakterie, co w obecnych czasach jest dodatkowym plusem.

Dezynfekcja po śmierci w mieszkaniu Kielce

Jak zajęliśmy się kompleksową dezynfekcją po zgonie w Kielcach? Po pierwsze, nasi technicy zdecydowali o zastosowaniu metody zamgławiania. Czym właściwie jest zamgławianie? Spieszymy z wyjaśnieniami. Proces dezynfekcji poprzez zamgławianie pomieszczeń rozpoczyna się od ustawienia w odpowiednim miejscu zamgławiacza ULV. Jest to specjalistyczne urządzenie, które wytwarza tzw. suchą mgłę.  Sucha mgła to natomiast rozproszony i połączony z powietrzem środek dezynfekujący, którego cząsteczki mają rozmiar kilku mikronów.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

CO najważniejsze, sucha mgła dociera do najtrudniej dostępnych miejsc i zakamarków. Ma to największe znaczenie w lokalizacjach,  gdzie powierzchnie są chropowate, mają wyrwy lub są wyjątkowo zużyte. Sucha mgła nie pozostawia wilgoci na odkażanych powierzchniach i nie uszkadza ich. Co istotne, skutecznie zabija bakterie, grzyby, roztocza, wirusy i inne groźne dla człowieka drobnoustroje. Usuwa także nieprzyjemny odór, który w mieszkaniu w Kielcach był nie do zniesienia. Możemy zdecydowanie polecić metodę zamgławiania do realizacji takich zleceń.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.