Sprzątanie po zmarłych Ostrów Wielkopolski

Data: 17.02.2022
Miejsce: Ostrów Wielkopolski
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Najczęściej zlecenia, które wykonujemy, dotyczą sprzątania po zmarłych osobach starszych. Pokrywa się to z opiniami ekspertów o tym, że nasze społeczeństwo się starzeje, a coraz mniej w naszym kraju jest osób młodych. Niestety takie są smutne realia. Do sprzątania po zmarłych w Ostrowie Wielkopolskim wezwała nas wnuczka 85-letniego mężczyzny, która była jego jedyną krewną. Zwłoki mężczyzny znalazła pielęgniarka środowiskowa, która doglądała chorego podopiecznego.

Sprzątanie po zgonie w Ostrowie Wielkopolskim

Już przed przyjazdem na miejsce zdarzenia, wnuczka mężczyzny uprzedziła nas, że dezynfekcję po zmarłym musimy przeprowadzić nie tylko w jego mieszkaniu, ale także na klatce schodowej budynku. Ciało mężczyzny zostało znalezione w głębokim stadium rozkładu, co spowodowało produkcję dużej ilości płynów ustrojowych. W związku z tym, gdy ciało było transportowane przez klatkę schodową, doszło do jej skażenia. Takie sytuacje to dla nas coś absolutnie normalnego. Bardzo często zdarza się, że dezynfekujemy nie tylko te pomieszczenia, w których ktoś umarł, ale również mieszkania z kondygnacji niżej czy klatki schodowe i windy.

Sprzątanie po śmierci – jak wygląda

Prace porządkowe przy tym zleceniu rozpoczęliśmy od wyniesienia z mieszkania wszystkich roślin zielonych. Było ich sporo, ponieważ mężczyzna był kolekcjonerem trzykrotek. Po zabezpieczeniu roślin zajęliśmy się odkażeniem skażonych powierzchni w mieszkaniu mężczyzny. Niestety część mebli nie nadawała się do uratowania, ponieważ zostały one głęboko zanieczyszczone płynami ustrojowymi. W związku z tym przekazaliśmy do utylizacji łóżko z materacem, w którym zmarł mężczyzna, dwie szafki nocne oraz dywan. Zdecydowaliśmy również o usunięciu części parkietu pod łóżkiem, aby mieć pewność, że powierzchnia ta po kompleksowej dezynfekcji będzie wolna od wszelkich patogenów.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Zamgławianie pomieszczeń po zmarłychsprawdzona metoda dezynfekcji

Do dezynfekcji mieszkania po zmarłych w Ostrowie Wielkopolskim zastosowaliśmy technikę zamgławiania pomieszczeń nadtlenkiem wodoru. Wielkim plusem odkażania po zgonie metodą zamgławiania jest fakt, iż sucha mgła nie zawilgaca powierzchni, które poddajemy jej działaniu. Zamgławianie pomieszczeń to świetna metoda dezynfekcji, która szybko i skutecznie eliminuje z otoczenia wirusy i bakterie, jednocześnie likwidując nieprzyjemne zapachy. Warto z niej korzystać w sytuacjach, kiedy zależy nam na jak największej skuteczności zabiegu dezynfekcji po zgonie.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Czyszczenie po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.