Sprzątanie po zmarłych Płock

Data: 20.02.2022
Miejsce: Płock
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Tym razem nasi technicy, którzy zawodowo zajmują się odkażaniem miejsc po zgonach, wyruszyli do Płocka. Pracowali tam podczas realizacji zlecenia sprzątania po zmarłym, który odebrał sobie życie w swoim mieszkaniu. Nasi specjaliści zajęli się przeprowadzeniem gruntownej dezynfekcji, opierając swoje działania na technice zamgławiania. Lokal mężczyzny znajdowało się na 3 piętrze w niskim bloku. Niestety w budynku nie było windy, co znacznie utrudniło prace porządkowe na miejscu zdarzenia. Nasi pracownicy są jednak przyzwyczajeni do takich sytuacji i mają opracowane konkretne odpowiednie plany działania.

Sprzątanie po zmarłych Płock

Sprzątanie po zgonie w Płocku

Ciało mężczyzny odnalazła jego córka po powrocie z uczelni na weekendową przerwę. Od zgonu minęło dopiero kilka godzin, dlatego w mieszkaniu nie unosił się jeszcze charakterystyczny zapach rozkładających się zwłok. Niestety mężczyzna był uzależniony od alkoholu. Mimo kilku prób leczenia nie był w stanie zwalczyć choroby. Córka mężczyzny była bardzo zaskoczona całą sytuacją. Była przekonana, że jej ojciec nie pije alkoholu od 2 lat. Okazało się jednak, że po wyjeździe córki na studia, mężczyzna powrócił do wyniszczającego nałogu, który dodatkowo przybrał na sile. To bardzo smutna historia, szczególnie jeśli pomyślimy o tym, ile rodzin w Polsce mierzy się z tą nierówną walką.

W związku z tym, że ciało mężczyzny odkryto dość szybko, mieszkanie nie zostało w pełni skażone. Warto wspomnieć, że ludzki organizm w trakcie procesu rozkładu produkuje około 30 niebezpiecznych związków chemicznych, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia osób postronnych. Co istotne, te groźne związki mogą zaatakować nasz układ oddechowy, nerwowy oraz pokarmowy.

Sprzątanie po zmarłych w Płocku
Zdjęcie: Sprzątanie mieszkania po zmarłych w Płocku Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Zazwyczaj w przypadku zgonu w domu, kompleksowa dezynfekcja po śmierci powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej. Nie można ryzykować, że groźne trupie jady będą rozprzestrzeniać się po mieszkaniu. W przypadku tego zlecenia zostaliśmy poproszeni również o usunięcie starych mebli, które znajdowały się w mieszkaniu. Córka mężczyzny nigdy ich nie lubiła i nie była z nimi związana emocjonalnie, dlatego skorzystała z naszej usługi wywozu wielkich gabarytów w ramach sprzątania po zmarłych w Płocku.

Odkażanie po zgonach Płock

Po opróżnieniu mieszkania przystąpiliśmy do dezynfekcji pomieszczeń po zmarłym. Jak wygląda proces dezynfekcji? Zamgławiacz ULV to profesjonalne urządzenie, które zajmuje się produkcją tzw. suchej mgły.  Świetnie sprawdza się do dezynfekcji powierzchni nadtlenkiem wodoru tj. H2O2. Dzięki temu, że jest rozproszony i połączony z powietrzem, sam środek dezynfekujący ma rozmiar tylko kilka mikronów i dociera w nawet najmniejsze szczeliny.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Zamgławianie pomieszczeń po zmarłych w Płocku

Ogromnym plusem metody dezynfekcji poprzez zamgławianie pomieszczeń jest fakt, że dociera ona we wszystkie, nawet najtrudniej dostępne punkty w mieszkaniu. Technika ta świetnie uzupełnia tradycyjne metody dezynfekcji np. zastosowanie na powierzchniach proszku dezynfekującego o szerokim spektrum działania. Połączenie kilku metod odkażania po zgonie na miejscu zdarzenia daje gwarancję wysokiej skuteczności w eliminacji groźnych patogenów.

Kolejnym plusem zamgławiania pomieszczeń jest fakt, że metoda ta nie zawilgaca dezynfekowanych powierzchni. Co za tym idzie, może być stosowana również w przypadku urządzeń RTV AGD. Dzięki dezynfekcji w ten sposób pozbyliśmy się z mieszkania w Płocku bakterii, wirusów oraz grzybów i pleśni, co spowodowało, że mieszkanie jest na nowo bezpieczne dla mieszkańców.

Na koniec prac podczas sprzątania mieszkania po zmarłym w Płocku wystawiliśmy rodzinie zmarłego certyfikat, który potwierdza dezynfekcję pomieszczeń po zgonie. Niestety alkoholizm to bardzo poważna i przebiegła choroba, który niszczy życie wielu osób. Warto jednak pamiętać, że jest to jedna z niewielu chorób, na która osoba chora ma faktyczny wpływ.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.