Sprzątanie po zmarłych Poznań po przedawkowaniu

Data: 18.04.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: rodzice zmarłego

Usługę sprzątanie po zmarłych nasi pracownicy wykonali w ten weekend w Poznaniu. Niestety w piątkowy wieczór doszło w poznańskim mieszkaniu do tragedii. 17-letni młody chłopak przedawkował narkotyki, mieszając je z alkoholem. Młodego mężczyznę znalazł jego ojciec w sobotni ranek.

Niestety dane na temat spożywania narkotyków przez młodych ludzi (15-35 lat) w Unii Europejskiej są zatrważające. Aż 17,5 mln osób w tej grupie wiekowej w ciągu ostatniego roku używało konopi indyjskich. Co więcej, w przypadku aż 85% zgonów spowodowanych przez przedawkowanie narkotyków, we krwi ofiar znaleziono opioidy.

Sprzątanie po zmarłym w Poznaniu

Sprzątanie po zgonie w Poznaniu

Głównym zadaniem, które stało przed naszymi technikami sprzątającymi po zgonach w Poznaniu, było uprzątnięcie i wyniesienie starych mebli z pokoju ofiary. Dodatkowo, rodzina zmarłego poprosiła naszą firmę o przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji całego mieszkania. Lokal składał się z trzech pokoi, kuchni, WC oraz łazienki.

Dzięki temu, że ciało chłopaka zostało znalezione w ciągu 12 godzin od zgonu, mieszkanie nie było bardzo skażone. Ważne jednak, aby nasi czytelnicy byli świadomi, że proces rozkładu ludzkiego ciała rozpoczyna się bardzo szybko po zgonie. Mimo tego, że zwłoki nie leżały w pokoju bardzo długo, panował w nim nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie po zgonie w Poznaniu
Zdjęcie: Sprzątanie po zmarłym po przedawkowaniu w Poznaniu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po śmierci

Aby zlikwidować potencjalnie groźne dla ludzkiego zdrowia związki chemiczne, które pojawiają się po zgonie, nasi technicy przystąpili do dezynfekcji. Ludzki organizm wydziela nawet 30 niebezpiecznych związków, które są właściwie nie do usunięcia domowymi metodami. Warto więc mimo trudnej sytuacji, pomyśleć o kompleksowej dezynfekcji mieszkania po zgonie.

Aby skutecznie wykonać sprzątanie po zgonach w Poznaniu, w pierwszej kolejności opróżniliśmy pokój. Następnie, wszystkie ruchomości, które nie stanowiły pamiątek dla rodziców zmarłego, przekazaliśmy do utylizacji. W pokoju młodego mężczyzny pełno było pucharów i medali, zdobytych podczas mistrzostw w tańcu towarzyskim. Dla naszych pracowników to był bardzo przykry widok.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Zamgławianie pomieszczeń po zgonach

Dezynfekcję po zgonach najczęściej wykonujemy poprzez ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie. Decyzję o zastosowanej metodzie podejmuje ekipa sprzątająca, która ocenia warunki na miejscu zlecenia. W przypadku zlecenia sprzątania po zmarłych w Poznaniu zdecydowaliśmy się na zamgławianie pomieszczeń.

Jak wygląda dezynfekcja poprzez zamgławianie po śmierci? Do tego celu oczywiście potrzeby jest specjalistyczny zamgławiacz ULV. Maszyna ta pod ciśnieniem wyrzuca mieszankę powietrza oraz skoncentrowanego środka chemicznego. Sucha mgła nie pokrywa wilgocią dezynfekowanych powierzchni i ma wielkość mikro cząsteczek.

Sucha mgła idealnie sprawdza się podczas zleceń sprzątania po zmarłym. Pozwala na szybkie, skuteczne i bezinwazyjne zlikwidowanie groźnych wirusów, bakterii i grzybów. Co istotne, świetnie eliminuje nieprzyjemne zapachy np. rozkładającego się ciała, wilgoci spowodowanej grzybem w mieszkaniu czy innych, trudnych do usunięcia zapachów. Naszym zdaniem zamgławianie oraz ozonowanie pomieszczeń to najlepsze metody przy takich zleceniach.

Czyszczenie domów po zgonach
Dezynfekcja mieszkania po zgonie

Przeprowadzamy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.