Sprzątanie po zmarłych w Krakowie starszego małżeństwa

Data: 22.04.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Izolacja, z którą mamy do czynienia prawie od roku powoduje, że często dochodzi do zgonów starszych osób, o których rodzina dowiaduje się bardzo późno. Wszystko przez to, że nie odbywamy wizyt rodzinnych tak często, jak kiedyś. A kontakty ze starszymi osobami podatnymi na choroby są wręcz niewskazane. Nasi pracownicy wykonali w Małopolsce zlecenie z cyklu sprzątanie po zgonach w Krakowie. Doszło tam do śmierci starszego małżeństwa. Przyczyny zgonu pozostają na razie niewyjaśnione. W ramach usługi sprzątania po zgonie w Krakowie nasi pracownicy wykonali dezynfekcję pomieszczeń ozonem oraz całkowicie opróżnili mieszkanie.

Sprzątanie po zmarłym w Krakowie

W ostatnich dniach dostaliśmy zlecenie z krakowskiego Kazimierza. W ramach usługi sprzątania po śmierci mieliśmy wykonać dezynfekcję mieszkania po zgonie wiekowego małżeństwa. Co stało się na miejscu zdarzenia? To wyjaśniają służby. Faktem jest, że w pomieszczeniu, gdzie znaleziono zmarłe małżeństwo, znajdowało się bardzo dużo różnego rodzaju leków.

Sprzątanie po zgonach w Krakowie

Jak rozpoczynamy sprzątanie po zmarłych w Krakowie? Po pierwsze, zanim nasi pracownicy przystąpili do czyszczenia lokalu po zgonie, musieli opróżnić mieszkanie ze wszystkich ruchomości. Głównie ze starych czasopism, książek, kwiatów doniczkowych, drewnianych zabytkowych mebli i ozdobnych wazonów.

Szczęśliwie mimo braku odwiedzin ze strony rodziny, ciała staruszków zostały znalezione tylko 2 dni po śmierci. Wszystko dzięki czujnej sąsiadce, którą zaniepokoił brak odgłosów z mieszkania sąsiadów, którzy często oglądali głośno telewizję. Dobrze jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie już w momencie zgonu zaczyna wytwarzać niebezpieczne związki chemiczne. Może być ich nawet 30. Im szybciej odpowiednie osoby przystąpią do dezynfekcji pomieszczeń po zgonie, tym więc bezpieczniej dla sąsiadów i innych lokatorów.

Sprzątanie po zmarłym Kraków
Zdjęcie: Sprzątanie po zmarłym w Krakowie po zgonie starszego małżeństwa Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci na krakowskim Kazimierzu

Nasi technicy są niezwykle doświadczeni i zaprawieni w boju. Mają nie tylko niespotykaną wiedzę, ale także ogromne pokłady empatii i współczucia dla drugiej osoby. Po dokonaniu rozeznania na miejscu zdarzenia zdecydowaliśmy się na ozonowanie pomieszczeń. Naszym zdaniem to jedna z najbardziej efektywnych metod dezynfekcji po zgonach.

Trzyatomowy tlen powszechnie znany jako ozon, w sztucznych warunkach produkowany jest za pomocą nowoczesnych generatorów. Co więcej, odkażające właściwości ozonu znane są już od XIX wieku. Niesamowite prawda?

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń po śmierci? To właśnie trzeci atom tlenu obecny w ozonie posiada zdolność łączenia się z zanieczyszczeniami. Następnie poprzez utlenianie całkowicie usuwa je z otoczenia. Ogromną zaletą ozonu w dezynfekcji funeralnej jest jego stan skupienia. Dzięki temu, że jest gazem, potrafi dotrzeć w nawet najmniejsze szczeliny. Z tego też powodu skutecznie eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, roztocza i pleśnie.

Co istotne, ozon nie niszczy dezynfekowanych powierzchni. Wspomnijmy jednak o największej zalecie ozonowania pomieszczeń – likwidacja nieprzyjemnych zapachów. Gaz ten tak samo, jak zabija szkodliwe bakterie i wirusy, potrafi również skutecznie pozbyć się z pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów. W przypadku zlecenia sprzątania po zmarłych w Krakowie ozonowanie pozwoliło nam na odświeżenie zapachu w mieszkaniu starszego małżeństwa w bardzo krótkim czasie.

Pracę przy tym zleceniu zakończyliśmy, utylizując stare dywany i inne przedmioty z mieszkania.

Oprócz czyszczenia po zgonie w Krakowie wykonujemy również:

Odkażanie po zmarłych Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.