Sprzątanie po zmarłych w piwnicy Pabianice

Data: 15.05.2021
Miejsce: Pabianice
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: właściciel kamienicy

W tym tygodniu wykonaliśmy zlecenie sprzątanie po zmarłych w piwnicy w mieście Pabianice, na terenie województwa łódzkiego. W piwnicy jednej z kamienic sąsiedzi znaleźli ciało 65-letniego mężczyzny. Mieszkaniec niewielkiego miasta prawdopodobnie zmarł z przyczyn naturalnych. Wstępne oględziny na miejscu zdarzenia wykluczyły udział osób trzecich, dlatego nasi technicy zajmujący się sprzątaniem po zgonie mogli przystąpić do pracy.

Sprzątanie po zmarłym w Pabianicach

Po tym, jak służby zakończyły prace na miejscu zdarzenia, właściciel kamienicy wykonał telefon do naszej firmy. Nasze usługi zostały polecone mężczyźnie przez innego klienta, który korzystał z naszej pomocy w przypadku zgonu krewnej. Po wstępnych oględzinach na miejscu zdarzenia nasi technicy zaproponowali uprzątnięcie całej piwnicy, a następnie przeprowadzenie dezynfekcji metodą ozonowania pomieszczeń.

Sprzątanie po zgonach na terenie Pabianic
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie mężczyzny w piwnicy Pabianice, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonach w Pabianicach

Niewiele osób pamięta z lekcji biologii, że ludzki organizm po śmierci wydziela około trzydziestu groźnych związków chemicznych, wysoce szkodliwych dla zdrowia człowieka. Przebywanie w pomieszczeniu, gdzie obecne są wszystkie te substancje, może być bardzo brzemienne w skutkach. W takich sytuacjach warto więc skorzystać z usług firm sprzątających, które nie tylko doradzą jaka metoda dezynfekcji będzie najlepsza, ale także wezmą na siebie tę nieprzyjemną czynność, jaką jest sprzątanie po zgonie w Pabianicach.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

W pierwszej kolejności nasi technicy zajęli się opróżnieniem piwnicy. Nie było tego wiele. Kilka starych opon, regał z przetworami oraz parę narzędzi warsztatowych. Widać, że pomieszczenie to nie było często używane. Utylizacja mienia po zmarłych to stały element naszej usługi sprzątania po zmarłym w Pabianicach.

Ozonowanie po zgonie Pabianice

Aby lokatorzy kamienicy mieli całkowitą pewność, że mogą bezpiecznie korzystać z pomieszczeń piwnicznych, wykonaliśmy na miejscu ozonowanie pomieszczeń. Dezynfekcji poddaliśmy nie tylko piwnicę, w której doszło do zgonu, ale także korytarz, który prowadził do innych pomieszczeń.

Ozon to nic innego jak trzyatomowa wersja tlenu, która ma właściwości utleniające. Trzeci atom tlenu napotykając na swojej drogie niechciane cząsteczki, zajmuje się ich utlenieniem i unicestwieniem. Co to właściwie znaczy? Po pierwsze, dzięki temu jesteśmy w stanie w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się z pomieszczenia zamkniętego wszystkich bakterii, wirusów, grzybów i innych groźnych drobnoustrojów. Po drugie, plusem nie tylko odkaziliśmy pomieszczenia, ale też pozbyliśmy się zapachu zgnilizny i wilgoci. To niestety częsta cecha pomieszczeń piwnicznych w ponad 100-letnich kamienicach.

Po zakończonej pracy właściciel kamienicy w Pabianicach poprosił nas o certyfikat, który potwierdza przeprowadzenie czynności dezynfekujących po zgonie,

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.