Sprzątanie po zmarłych Warszawa Mokotów po śmierci nauczycielki

Data: 15.04.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

W tym tygodniu przeprowadziliśmy usługę sprzątanie po zmarłych na warszawskim Mokotowie. Doszło tam do bardzo przykrej sytuacji. Starsza kobieta, która była nauczycielką, zasłabła w trakcie zdalnego nauczania. Niestety mimo szybkiej reakcji zaniepokojonych uczniów, kobiety nie udało się uratować. Odkażanie małego mieszkanka w Warszawie po zgonie 70-letniej kobiety zostało wykonane przez naszych wykwalifikowanych pracowników. Mimo tego, że ciało kobiety służby zabrały z mieszkania prawie zaraz po zgonie, jej rodzina mimo wszystko zdecydowała się na skorzystanie z naszych usług. Wszystko po to, aby mieszkanie mogło zostać przeznaczone do wynajęcia w późniejszym czasie bez żadnych przeszkód. Co więcej, krewni kobiety zdecydowali się na skorzystanie z utylizacji większości mebli z mieszkania.

Sprzątanie po zmarłym w Warszawie

Czyszczenie po śmierci w warszawskim mieszkaniu

Likwidacja śladów po śmierci z mieszkań i innych miejsc to bardzo specyficzny rodzaj działalności, która nie da się ukryć, wykonujemy każdego dnia. Nie ma w naszym życiu bowiem nic bardziej pewnego niż jego koniec. Od specjalistów zatrudnionych w naszej firmy wymagamy nie tylko znajomości tematu i odpowiedniej wiedzy z zakresu dezynfekcji czy zagrożeń związanych z rozkładem ciała, ale przede wszystkim empatii i dobrego podejścia do drugiego człowieka.

W trudnych czasach pandemii, kiedy wszyscy skrywamy swoje twarze za maskami i przyłbicami, pozostaje nam jedynie nasze człowieczeństwo i ludzkie podejście do drugiej osoby. Kontakty z rodzinami w żałobie, które są naszą codziennością, mogą być stresujące i bardzo wymagające psychiczne. Nasi pracownicy to jednak osoby, na których można polegać. Nie tylko wykonają fachowo swoją pracę, ale także wesprą dobrym słowem.

Sprzątanie po zgonie w Warszawie po śmierci nauczcielki
Zdjęcie: Sprzątanie mieszkania po zgonie nauczycielki w Warszawie Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonie Warszawa Mokotów

Sprzątanie po zmarłych w Warszawie rozpoczęliśmy od opróżnienia mieszkania ze wszystkich ruchomości. Część mebli przekazaliśmy do utylizacji, a część została odebrana przez krewnych zmarłej i przewieziona do rodzinnego domu letniskowego. Następnie, nasi pracownicy przystąpili do dezynfekcji po śmierci niewielkiego salonu, sypialni oraz kuchni i przedpokoju.

Do tego etapu sprzątania po zgonie wybraliśmy ozonowanie pomieszczeń, jako zdecydowanie najpewniejszą metodę dezynfekcji i odkażania mieszkania po zgonie. Nasi technicy przystąpili więc do rozstawienia generatorów ozonu w odpowiednich do tego miejscach. Uprzednio oczywiście upewnili się, że wszystkie wentylatory wentylacyjne są odpowiednio zabezpieczone.

Dezynfekcja ozonem po śmierci

Niektórzy zastanawiają się, skąd nagła popularność ozonu w procesach odkażania domów po zgonie. Zacznijmy może od tego, czym właściwie jest ozon. Ozon to trzyatomowa wersja tlenu. Trzeci atom w tym związku odpowiada za utlenianie i likwidację napotkanych cząsteczek. Mogą to być zarówno cząsteczki nieprzyjemnych zapachów, jak i wirusów, bakterii, grzybów czy pyłków kwiatów.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu to ekonomiczny i bezpieczny sposób na skuteczne odkażanie pomieszczeń po śmierci. Ogromną zaletą tej metody jest to, że ozon dzięki lotnemu stanowi skupienia jest w stanie dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc. Co istotne, w przypadku stosowania ozonowania pomieszczeń w sprzątaniu po zmarłych w Warszawie – ozon likwiduje odór rozkładającego się ciała. Po jego zastosowaniu w lokalu panuje przyjemny zapach. Wielu osobom kojarzy się z tym, wyczuwalnym w powietrzu zaraz po burzy.

Warto wspomnieć, że poziom ozonu w pomieszczeniach wielokrotnie kontrolujemy w trakcie procesu dezynfekcji. Dzięki temu mamy pewność, że lokal dezynfekowany w ten sposób w Warszawie, będzie bezpieczny dla jego przyszłych lokatorów.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.