Sprzątanie po zmarłym bezdomnym w altance ogrodowej

Data: 01.12.2020
Miejsce: Rzeszów
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekcja altanki ogrodowej znajdującej się na terenie Pracowniczych Ogródków Działkowych w Rzeszowie, po zgonie osoby bezdomnej. Utylizacja całego wyposażenia altany.

Sprzątanie po zmarłych Rzeszów
Sprzątanie po zmarłych Rzeszów

Dostaliśmy zlecenie sprzątnięcia po zgonie i dezynfekcji altanki ogrodowej. Na jej terenie zmarł bezdomny mężczyzna, który od dłuższego czasu tam pomieszkiwał. Nikt nie zwracał na niego uwagi, gdyż właściciele działki prawie wcale tam nie bywali. Zwłoki mężczyzny leżały w altanie w Rzeszowie przez wiele dni. Gdyby nie prace wodociągowe przeprowadzane prze zarządcę Ogrodu, mogły by tam leżeć bez końca.

Sprzątanie po śmierci altanki w Rzeszowie
Sprzątanie po śmierci altanki w Rzeszowie

Ciało było w bardzo znacznym stanie rozkładu. Na miejscu zdarzenia było mnóstwo płynów biologicznych, a procesy gnilne były daleko posunięte. Na zwłokach żerowały  już  owady i gryzonie, natomiast w pomieszczeniu panował niesamowity smród. Biorąc po uwagę, że ciało ludzkie już w momencie zgonu zaczyna wydzielać liczne szkodliwe dla zdrowia związki, w tym przypadku zagrożenie czynnikami chorobotwórczymi było bardzo duże.

Sprzątanie po zmarłej osobie w Rzeszowie

Technicy pracujący w naszej firmie sprzątającej po zmarłych w Rzeszowie posiadają nie tylko specjalistyczna wiedzę, ale też ogromne doświadczenie. Te atrybuty wykorzystali przy ocenie sytuacji zastanej na miejscu zdarzenia i uznali, że ślady biologiczne i skutki gnicia ciała najlepiej zneutralizuje środek chemiczny o silnym działaniu dezynfekującym. Jest on nie tylko bardzo wszechstronny i skuteczny w działaniu, ale też bezpieczny w stosowaniu. Co więcej, daje pewność absolutnej likwidacji źródeł zakażeń związanych z rozkładem ludzkiego ciała.

Aby odkazić całość altanki, pracownicy naszej firmy użyli generatora ozonu. Urządzenie to wytwarza trójcząsteczkowy tlen, który posiada umiejętność wiązania szkodliwych zanieczyszczeń i likwidacji ich, poprzez utlenianie. Wszelkie wirusy, bakterie i grzyby są zabijane. Dodatkowo, ozon niszczy także przykre zapachy, w tym odór towarzyszący śmierci. W przypadku tego zlecenia, zaleta ozonu jaką jest, szybka możliwość korzystania z wydezynfekowanych pomieszczeń, nie miała aż takiego znaczenia. W końcu była to ogrodowa altana, która jest używana okazjonalnie i to tylko w sezonie wiosenno-letnim.  Wszystkie przedmioty, znajdujące się w altance, zostały przez naszych pracowników zutylizowane. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy sprzątającej po zmarłych, zamów naszą usługę. Obsługujemy wszystkie dzielnice czyszcząc mieszkania po śmierci osoby: Baranówka (Rzeszów), Bzianka, Osiedle Dąbrowskiego, Osiedle Mieszka I ( Rzeszów) oraz Zalesie. Wolne terminy i szybka realizacja.

Inne usługi świadczone przez naszą firmę: