Sprzątanie po zmarłym mieszkania Wałbrzych Osiedle Na Wzgórzu Gedymina

Data: 13.08.2021
Miejsce: Wałbrzych
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Tym razem nasi technicy zostali wysłani do miasta Wałbrzych w woj. dolnośląskim. Zostaliśmy tam wezwani przez rodzinę zmarłego mężczyzny, który odszedł po wieloletniej chorobie. Na Osiedlu na Wzgórzu Gedymina w Wałbrzychu mieliśmy przeprowadzić specjalistyczną usługę sprzątania po zmarłych. Według prowadzonych przez nas statystyk najczęściej jesteśmy proszeni o czyszczenie mieszkań czy domów po zgonie właśnie po zgonach osób starszych. Rzadziej są to przypadki odejść nagłych z powodu wypadków czy samobójstw.

Czyszczenie po zmarłych w Wałbrzychu

Mieszkanie, które mieliśmy uprzątnąć w Wałbrzych, składało się z trzech pokoi, małego przedpokoju, niewielkiej kuchni oraz łazienki z wc. Mieszkanie było urządzone w starym stylu, co nie dziwi, skoro jego lokator miał aż 90 lat. Znajdowało się w nim kilka pamiątek z okresu wojny, kiedy to lokator, jeszcze jako dziecko, mieszkał w Warszawie. Przypuszczamy, że za tymi pamiątkami kryją się niesamowite historie, których nikt już jednak nie usłyszy.

Utylizacja mienia po zgonie w Wałbrzychu

Na prośbę krewnych zmarłego w pierwszej kolejności zajęliśmy się likwidacją zbędnego wyposażenia. Po pierwsze, do utylizacji przekazaliśmy m.in. meblościankę i starą wersalkę. Następnie wynieśliśmy zniszczony materac oraz zestaw mebli, które znajdowały się w przedpokoju. Wszystkie te meble zostały spakowane do specjalnego samochodu, którego używamy do transportu skażonego wyposażenia.

Utylizacja mienia po śmierci w Wałbrzychu jest stałym elementem naszej usługi sprzątania po zgonach. Nawet w zadbanych i nowoczesnych mieszkaniach czy domach, gdzie doszło do czyjejś śmierci, znajdzie się kilka mebli, których można się w ten sposób pozbyć. Krewni zmarłych osób bardzo często korzystają z tej możliwości. W przypadku tego zlecenia utylizacja mienia zajęła nam tylko 2h.

Sprzątanie po śmierci Wałbrzych
Zdjęcie: sprzątanie mieszkania po zgonie w Wałbrzychu na Osiedlu na Wzgórzu Gedymina, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Kolejnym etapem realizacji tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Wałbrzychu była skuteczna i szybka dezynfekcja wszystkich pomieszczeń. Nasi technicy wybrali do tego technologię ozonowania pomieszczeń po zgonie na Dolnym Śląsku. Charakterystyczną cechą używanego do dezynfekcji ozonu jest trójatomowa budowa. Trzeci atom tlenu obecny w ozonie styka się z zanieczyszczeniami, a następnie je utlenia, co usuwa je z otoczenia. Udowodnioną właściwością ozonu jest to, że likwiduje on prawie wszystkie groźne wirusy i bakterie. Co więcej, ozon świetnie radzi sobie także z likwidacją uciążliwych pyłków, roztoczy, pleśni czy grzybów. Ozonowanie pomieszczeń to bardzo uniwersalna metoda dezynfekcji po śmierci. Polecamy ją wszystkim naszym klientom.

Sprzątanie po zgonie w Wałbrzychu z odkażaniem

Każdorazowo przy wykorzystaniu ozonu podczas sprzątania po zmarłym w Wałbrzychu szczegółowo monitorujemy jego stężenie w pomieszczeniach. To bardzo ważne, aby mieszkanie, które przekazujemy po zakończonym sprzątaniu po zgonie, miało bezpieczne dla zdrowia stężenie ozonu. Tak naprawdę, wystarczy krótkie wietrzenie, aby stężenie ozonu po zabiegu dezynfekcji spadło i wszystkie pomieszczenia były gotowe do użytkowania.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie w Namysłowie

Po przeprowadzeniu zabiegu ozonowania pomieszczeń w Wałbrzychu wystawiliśmy rodzinie zmarłego certyfikat, który potwierdza specjalistyczne sprzątanie po śmierci w tym lokalu.

Zajmujemy się również:

Odkażanie po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.