Sprzątanie po zmarłym na osiedlu Orła Białego w Poznaniu

Data: 10.05.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Nasze najnowsze zlecenie dotyczyło uprzątnięcia po zgonie mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Orła Białego w Poznaniu. W jednym z mieszkań znaleziono złoki mężczyzny. Niestety 55-letni wojskowy zmarł na zawał serca we własnym łóżku. Jego ciało odnalazła zaniepokojona brakiem kontaktu córka. Niestety na zawały serca umiera rocznie w Polsce nawet 15 tysięcy osób. To ogromna i przerażająca liczba. Jeszcze bardziej martwi fakt, że co trzecia osoba ze zdiagnozowanym zapaleniem mięśnia sercowego nie dociera nawet do szpitala. Być może tak właśnie było z właścicielem mieszkania na poznańskim osiedlu.

Sprzątanie po zmarłych w Poznaniu

Sprzątanie po zmarłym w Poznaniu

Zwłoki mężczyzny odnalazła córka dopiero kilka dni po śmierci. W środku mieszkania unosił się więc zapach rozkładającego ciała, a sypialnia była skażona płynami ustrojowymi. W tym przypadku do szybkiego rozkładu ciała mężczyzny przyczyniły się wysokie czerwcowe temperatury.

Chociaż to informacje znane z lekcji biologii, nie każdy pamięta, dlaczego przebywanie w miejscu, gdzie doszło do rozkładu ciała, może być niebezpieczne. Chodzi o substancje, które produkuje ludzki organizm po zgonie. Jest ich prawie 30 i wszystkie są potencjalnym zagrożeniem.

Sprzątanie po śmierci mężczyzny w Poznaniu
Zdjęcie: Sprzątanie po zmarłym na osiedlu Orła Białego w Poznaniu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Przebywanie w ich otoczeniu bez żadnej ochrony, może spowodować nieodwracalne skutki zdrowotne dla osób postronnych. Szybkie likwidacja groźnych drobnoustrojów poprzez dezynfekcję powoduje jednak, że mieszkania i domy znów są bezpieczne dla użytkowników. To bardzo istotne, aby do sprzątania po zgonach w Poznaniu wybierać sprawdzone i wykwalifikowane osoby.

Sprzątanie po śmierci

W przypadku tego zlecenia niestety musieliśmy poradzić sobie z dużą ilością płynów ustrojowych. W pierwszej kolejności jednak uprzątnęliśmy sypialnię zmarłego i przekazaliśmy wszystkie skażone meble do utylizacji. Następnie odkaziliśmy pomieszczenie silnym środkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania.

W kolejnym etapie nasi technicy uznali, że zastosowanie metody zamgławiania będzie adekwatne do zastanej sytuacji. Przystąpiliśmy więc do montażu zamgławiacza ULV, czyli przyrządu, który tworząc suchą mgłe, łączy środek dezynfekujący z powietrzem.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Odkażanie mieszkania po śmierci w Poznaniu

Skupmy się przez chwilę na zaletach, które niesie za sobą dezynfekcja po zgonie poprzez zamgławianie. Po pierwsze, tzw. sucha mgła wyprodukowana przez zamagławiacz ULV penetruje wszystkie miejsca, nawet najbardziej ukrytych  powierzchni i otworów, a przy tym nie moczy i włącznie z najmniejszymi szparami i szczelinami. Po drugie, skutecznie eliminuje z otoczenia groźne bakterie, pleśnie, wirusy, a także grzyby. Po trzecie, zamgławianie to nie tylko efektywna metoda dezynfekcji, ale także skuteczny sposób na usuwanie nieprzyjemnych zapachów, w tym przypadku, odoru rozkładających się zwłok. Podsumowując, zamgławianie pomieszczeń to wyjątkowa metoda odkażania miejsc po zgonach, którą zdecydowanie polecamy.

Na sam koniec, nasi pracownicy zdecydowali również o dezynfekcji klatki schodowej, którą wynoszone były zwłoki zmarłego wojskowego. W ten sposób mieliśmy gwarancję, że wszystkie miejsca są już bezpieczne dla pozostałych lokatorów.

W naszej ofercie znajduje się również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.