Sprzątanie po zmarłym na skutek samobójstwa Piaseczno

Data: 10.05.2021
Miejsce: Piaseczno
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Kolejny telefon i kolejne zlecenie sprzątania po zgonie w woj. Mazowieckim. Tym razem nasi specjaliści z zakresu dezynfekcji funeralnej, wyruszyli do Piaseczna. Podjęli się tam pracy podczas zlecenia sprzątania po zmarłym, który popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu. Nasi technicy wykonali na miejscu kompleksową dezynfekcję, wykorzystując do tego technikę zamgławiania. Mieszkanie zmarłego mężczyzny znajdowało się na 4 piętrze niskiego bloku bez windy. Życzeniem rodziny zmarłego było także przekazanie całego wyposażenia mieszkania do utylizacji. Wymagało to sporej dozy siły od naszych pracowników, ponieważ wszystkie meble oraz inne ruchomości musiały zostać zniesione schodami. Utylizacja mienia po zgonie to często wybierana usługa przez naszych klientów. Najczęściej wykonujemy ją w parze z kompleksowym sprzątaniem po zgonach w Piasecznie.

Sprzątanie po zmarłych w Piasecznie

Sprzątanie po zgonie w Piasecznie

Ciało mężczyzny odnalazła jego żona po powrocie z nocnej zmiany. Od zgonu minęło dopiero kilka godzin. Niestety mężczyzna był uzależniony od silnych leków przeciwbólowych, które zażywał w związku z długoletnią chorobą. Chociaż o takich przypadkach nie mówi się w Polsce często, jest jednak wiele osób, które korzystają z pomocy przychodni leczenia bólu. Dla tych osób ból związany z przewlekłymi chorobami jest praktycznie nie do zniesienia, a niestety jest codziennością. To naprawdę okropna i trudna sytuacja.

Dzięki temu, że ciało mężczyzny znaleziono dość szybko, nie było mowy o duszącym, słodkim zapachu rozkładu, który najczęściej towarzyszy naszej pracy. Zwłoki mężczyzny znajdowały się na łóżku, które było jednym z pierwszych przedmiotów poddanych utylizacji.

Sprzątanie po zgonie w Piasecznie
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonach na terenie Piaseczna Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Nie da się ukryć, że w przypadku takich sytuacji, kiedy doszło do śmierci człowieka w jego domu, kompleksowa dezynfekcja najczęściej wymaga całkowitego usunięcia skażonych przedmiotów. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze dla przyszłych lokatorów.

W przypadku tego zlecenia sprzątanie po zgonie w Piasecznie nasi pracownicy zostali poproszeni także o zerwanie starych drewnianych paneli, których pozostawienie zdecydowanie utrudniłoby prawidłową dezynfekcję, a których stan wołał o pomstę do nieba. Nasza firma jest bardzo elastyczna, jeśli chodzi o zakres wykonywanych usług, dlatego prośba rodziny zmarłego nie stanowiła dla nas żadnego problemu.

Dzięki temu, że na miejscu zdarzenia nie znajdowało się dużo płynów fizjologicznych, nasi technicy mogli skupić się na wynoszeniu wszystkich mebli i umieszczaniu ich w specjalnie przygotowanym transporcie.

Dezynfekcja po zgonach na Mazowszu

Po całkowitym opróżnieniu mieszkania po zgonie w Piasecznie przystąpiliśmy do kompleksowej dezynfekcji wszystkich pomieszczeń, a także klatki schodowej bloku. Do tego zlecenia sprzątania po śmierci wybraliśmy dezynfekcję metodą zamgławiania.

Jak wygląda proces dezynfekcji? Zamgławiacz ULV to specjalistyczne urządzenie, które produkuje tzw. suchą mgłę.  Świetnie sprawdza się do odkażania powierzchni nadtlenkiem wodoru tj. H2O2. Dzięki temu, że jest rozproszony i połączony z powietrzem, sam środek dezynfekujący ma tylko kilka mikronów i może dotrzeć wszędzie.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Zamgławianie pomieszczeń po zmarłych w Piasecznie

Największym plusem dezynfekcji poprzez zamgławianie jest to, że sucha mgła może spenetrować nawet najmniejsze szczeliny. Technika ta sprawdza się idealnie tam, gdzie powszechnie dostępne metody odkażania nie wystarczą.

Kolejną zaletą dezynfekcji funeralnej tą metodą jest fakt, że sucha mgła nie zawilgaca odkażanych powierzchni. Co za tym idzie, możemy ją stosować absolutnie wszędzie. Bez żadnej szkody dla dezynfekowanych powierzchni i przedmiotów. Zamagławianie pozwala nam także na usuwanie nieprzyjemnego zapachu związanego z rozkładającym się ciałem, o ile takowy jest obecny. Niestety z naszego doświadczenia wynika, że ludzie umierają najczęściej w samotności, a ich zwłoki są odnajdowane dopiero po kilku dniach od śmierci.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Całodobowo wykonujemy również:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.