Sprzątanie po zmarłym na terenie miasta Poznań, śmierć naturalna

Data: 27.08.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

W poprzednim tygodniu nasi technicy wykonali sprzątanie domu po zmarłym w mieście Poznań. W salonie ponad stuletniego domu jednorodzinnego w spokojnej dzielnicy Poznania, z przyczyn naturalnych zmarł starszy mężczyzna. Mężczyzna przez wiele lat pracował we Francji, gdzie założył rodzinę. Na starość zapragnął powrócić do rodzinnego domu w Poznaniu, mimo sprzeciwu piątki swoich dzieci, które pozostały we Francji. Mężczyzna jednak chciał umrzeć w domu, w którym się urodził i tak też się stało. O zgonie mężczyzny powiadomiła rodzinę jego znajoma, która raz w tygodniu robiła mu zakupy i spędzała z nim kilka godzin dziennie na wspólnym oglądaniu telewizji.

Czyszczenie po zmarłych w Poznaniu

Sprzątanie po zgonie w Poznaniu

Sprzątanie po zgonie w Poznaniu zawsze powinna wykonywać grupa specjalistów, która posiada odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz doświadczenie. Nie wszyscy wiedzą, że najwięcej niebezpiecznych związków chemicznych wydostaje się z ludzkich zwłok już po 10 godzin od zgonu. Osoby niezwiązane z tematem zapominają, że zetknięcie się z trupimi jadami osoby żywej może być bardzo niebezpieczne i stanowić zagrożenie dla zdrowia.

sprzątanie po zgonie w Poznaniu
Zdjęcie: Sprzątanie po zmarłym z przyczyn naturalnych w mieście Poznań Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Podczas pracy przy sprzątaniu po zmarłym w Poznaniu u nasi technicy w pierwszym etapie prac porządkowych usunęli z salonu, gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny, prawie wszystkie meble. W ten sposób do utylizacji przekazaliśmy między innymi meblościankę, stary drewniany stół, komplet krzeseł oraz dużą skórzaną kanapę. Niestety najczęściej meble, które zostają skażone płynami ustrojowymi, nie nadają się do ponownego użytku i musimy je odpowiednio zabezpieczyć.

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach

Po zakończeniu etapu utylizacji mebli nasi technicy przystąpili do profesjonalnej dezynfekcji na miejscu zdarzenia w poznańskim domu. Aby pomieszczenia w nieruchomości były bezpieczne dla przyszłych lokatorów, należy wybrać odpowiednią technikę dezynfekcji funeralnej. Bardzo często słyszymy o sytuacji, kiedy miejsce zgonu zostało po prostu zdezynfekowane środkiem do toalet lub przemyte płynem do mycia podłóg. To zdecydowanie za mało. Specjalistyczna dezynfekcja po zgonie w Poznaniu musi być kompleksowa, a przede wszystkim skuteczna.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Dezynfekcja po śmierci mężczyzny

Skąd bierzemy ozon, który wykorzystujemy do odkażania pomieszczeń po zwłokach? Wykorzystujemy do tego specjalistyczne generatory wysokiej klasy. Ich wydajność sięga nawet 9000 m3 w ciągu 1 h. Ozon idealnie nadaje się do dezynfekcji miejsc, w których przez dłuższy okres leżały zwłoki. Ten trzyatomowy gaz nie tylko likwiduje odór związany z rozkładem ludzkich zwłok.

Jego największą zaletą jest to, że niszczy wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i roztocza. Po tym, jak zakończyliśmy dezynfekcję ozonem w Poznaniu i dokonaliśmy ostatnich pomiarów stężenia tego gazu w pomieszczeniach, wystawiliśmy rodzinie zmarłego certyfikat, który potwierdza przeprowadzone odkażanie.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.