Sprzątanie po zmarłym Białystok

Data: 05.02.2021
Miejsce: Białystok
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Jako jedna z nielicznych firm oferujących całodobowe sprzątanie po zmarłym w Białymstoku, o tym zleceniu zostaliśmy powiadomieni wczesnym rankiem przez załamaną rodzinę zmarłego. Zaniepokoił ich brak kontaktu z 75-letnim dziadkiem, który trwał ponad tydzień. Przeważnie mężczyzna kontaktował się kontrolnie z rodziną przynajmniej raz w tygodniu, więc gdy tym razem tego nie zrobił, wydało się to bardzo dziwne. Niestety okazało się, że starszy mężczyzna zmarł we własnym łóżku z powodu towarzyszących mu od lat chorób związanych z wiekiem. Z powodu wysokiej temperatury, która panowała wewnątrz domu, ciało mężczyzny znaleziono w dużym stopniu rozkładu. W dzień zgłoszenia udaliśmy się na miejsce zdarzenia do miejscowości Bielsko-Biała (Wapienica), na spokojne osiedle, gdzie mieszkała zmarła. Od razu przystąpiliśmy do sprzątania po zmarłej osobie, połączonego z dezynfekcją i ozonowaniem mieszkania.

Sprzątanie po zgonach, zmarłych, zwłokach Białystok

Sprzątanie po zgonach w Białymstoku

Sprzątanie po zmarłym w Białymstoku to nie jest zajęcie, które mogłoby być wykonywane przez każdego. Chodzi tutaj nie tylko o wyspecjalizowaną wiedzę, którą oczywiście posiadają nasi wieloletni pracownicy. Chodzi również o wyjątkową odporność psychiczną, która muszą odznaczać się osoby, zajmujące się taką pracą.

Dochodzi do tego także swego rodzaju trauma. Dlatego każdorazowo odradzamy osobom związanym ze zmarłym, sprzątanie mieszkania po zgonie na własną rękę. Takie przeżycie może tylko pogłębić zły stan psychiczny osoby w żałobie. Co więcej, sama dezynfekcja funeralna przeprowadzona przez laika, może nie dać oczekiwanych efektów.

Sprzątanie po zmarłych Białystok
Zdjęcie: Sprzątanie po zmarłym w domu na terenie Białegostoku Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Jak wygląda czyszczeniu domu po śmierci

Każdorazowo usługa sprzątania po zgonach w Białymstoku powinna być wykonywana przez profesjonalistów. To jedyny sposób na pewną dezynfekcję oraz dobrze ulokowane pieniądze.

Podczas realizacji tego zlecenia sprzątania po zmarłym w białostockim domu, nasi specjaliści rozpoczęli od wyniesienia z salonu, sypialni mężczyzny oraz długiego przedpokoju wszystkich ruchomości. Następnie przekazali je do utylizacji w wyznaczone do tego miejsce. Dom był zamieszkiwany przez wiele pokoleń, było tego więc całkiem sporo. Uwagę naszych pracowników zwróciła drewniana boazeria w przedpokoju. Ze względów bezpieczeństwa i po konsultacjach z rodziną zmarłego, podjęliśmy decyzję o jej zerwaniu. W ten sposób zyskaliśmy pewność, że środki dezynfekujące dotrą wszędzie tam, gdzie zdecydowanie powinny.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach w Białymstoku

Po wywiezieniu wyposażenia pomieszczeń z domu do utylizacji przystąpiliśmy do dezynfekcji domu po zgonie. Wybraliśmy do tego metodę ozonowania pomieszczeń, która obok zamgławiania towarzyszy nam w pracy najczęściej. Przed dezynfekcją ozonem warto zwrócić uwagę na to, czy w pomieszczeniach, gdzie wykonamy dezynfekcję, nie znajdują się żadne żywe rośliny. Jeśli tak, obowiązkowo należy je przenieść w bezpieczne miejsce przed rozpoczęciem procesu odkażania po zmarłym.

Sprzątanie po zgonach Kastelnik

Dla osób, które jeszcze nie zetknęły się z określeniem ozonowanie pomieszczeń, kilka słów wyjaśnienia. Ozon jest postacią dobrze znanego nam wszystkim tlenu. Po prostu jest wzbogacony o dodatkowy atom, który ma właściwości utleniające. Wytwarzanie ozonu za pomocą specjalistycznego generatora powoduje, że to właśnie wspomniany trzeci atom napotyka na swojej drodze niebezpieczne substancje i je utlenia. Dzięki temu substancje te zostają unieszkodliwione i przestają być niebezpieczne dla osób postronnych. Ozon świetnie radzi sobie np. z likwidacją cząsteczek wirusów, bakterii, pleśni, pyłków czy grzybów.

To jednak nie wszystko. Ozon pozwala nam także na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu zgnilizny, rozkładającego się ciała czy np. dymu nikotynowego. Radzi sobie w tych zadaniach rewelacyjnie, czego oznaką jest świeży zapach w pomieszczeniach poddanych ozonowaniu.

Na koniec tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Białymstoku nasi pracownicy wykonali kontrolne pomiary stężenia ozonu w pomieszczeniach. Całość prac zakończyliśmy powrotem pięknych roślin doniczkowych to ich wcześniejszego lokum tak, aby mogły cieszyć oko następnych mieszkańców.

Wykonujemy również inne usługi z zakresu dezynfekcji:

Sprzątanie po zwłokach, zmarłych, zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.