Sprzątanie po zmarłym w kamienicy w dzielnicy Kraków Podgórze

Data: 21.05.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

W majowy poranek nasi pracownicy zostali skierowani do zlecenia w dzielnicy Kraków Podgórze. Podgórze to stara i piękna dzielnica Krakowa, znajdująca się na prawym brzegu Wisły. W jednym z mieszkań w zabytkowej kamienicy doszło do zgonu mężczyzny. Nasi technicy mieli za zadanie usunąć ślady krwi z podłogi, likwidację wyposażenia mieszkania, a także kompleksową dezynfekcję. O zgonie samotnie żyjącego człowieka powiadomiła rodzinę jego wieloletnia sąsiadka. To bardzo smutne, że tak dużo ludzi umiera samotnie w swoich mieszkaniach.

Sprzątanie po zmarłych w Krakowie

Sprzątanie po zgonie w Krakowie

Na czym powinniśmy się skupić, jeśli w naszym mieszkaniu doszło do śmierci? Co zrobić potem? Przede wszystkim, po załatwieniu wszelkich formalności należy pomyśleć o dokładnej dezynfekcji funeralnej.

Dezynfekcja po zgonie to zbiór czynności, które jako specjaliści wykonujemy krok po kroku. W przypadku tego zlecenia sprzątania po zgonach w Krakowie musieliśmy m.in. usunąć ślady krwi i płynów biologicznych z podłogi. Wszystko dlatego, że mężczyzna zasłabł we własnym domu i upadając, uderzył się głowa o podłogę. Do zgonu doszło prawdopodobnie na miejscu.

Co więcej, w tym czasie w łazience mieszkania odkręcona była woda w umywalce, co spowodowało zalanie łazienki dużymi ilościami wody. To właśnie rozlana na podłodze mieszkania woda, zaniepokoiła sąsiadkę mężczyzny, ponieważ na jej suficie pojawił się ślad wilgoci. Dzięki temu, że nasi pracownic posiadają również doświadczenie w osuszaniu pomieszczeń, mogliśmy szybko zareagować.

Sprzątanie po zgonie w Krakowie
Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym w kamienicy na krakowskim Podgórzu Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych i utylizacja mienia

W łazience mieszkania na krakowskim Podgórzu przedpokój wyłożony był linoleum, natomiast reszta pomieszczeń parkietem. Na prośbę krewnych zmarłego usunęliśmy z mieszkania zarówno stary drewniany parkiet, jak i zniszczone linoleum. To zdecydowane ułatwiło nam gruntowną dezynfekcję po zgonie. Razem z podłogami, wynieśliśmy z mieszkania kilka starych lamp, kanapę oraz starą przedwojenną meblościankę. Rodzina zmarłego poprosiła nas również o spakowanie części prywatnych przedmiotów mężczyzny, które miały potem zostać rozdysponowane między wszystkich członków rodziny.

Niestety wszędzie widoczne były ślady po wodzie z łazienki oraz ślady po płynach ustrojowych. Na miejscu zdarzenia unosił się również słodki duszący zapach, który jednoznacznie kojarzy się z rozkładem ludzkiego ciała. Jeśli ktoś chociaż raz w życiu spotka się z tym odorem, z pewnością nie pomyli go z niczym innym.

Dezynfekcja po śmierci Kraków Podgórze

Ludzkie zwłoki po śmierci wydalają nawet do 30 toksycznych związków chemicznych. Są one poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i mogą być powodem różnych schorzeń w tym silnego zatrucia. To dlatego tak ważne jest, aby nie wykonywać powierzchownej dezynfekcji samodzielnie. Może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Do dezynfekcji po zmarłym w Krakowie wybraliśmy ozonowanie pomieszczeń. Nie wszyscy wiedzą, że ozon to po prostu trzyatomowa wersja tlenu. Czasami nazywana przez naukowców tritlenem. Dzięki trzeciemu atomowi ozon ma właściwości utleniające. Co za tym idzie, utlenia i likwiduje napotkane na swojej drodze niechciane cząsteczki. Mogą to być zarówno bakterie, wirusy, roztocza, ale również nieprzyjemny odór po śmierci.

Gdy wybieramy dla naszych klientów ozonowanie jako metodę odkażania, mamy pewność, że zostawiamy ich z bezpiecznymi i odpowiednio zdezynfekowanymi pomieszczeniami. W tym przypadku ozonowanie pozwoliło również na dezynfekcję łazienki, w której mogłyby rozwijać się grzyby i pleśń po długotrwałym zalaniu.

Sprzątanie po zgonie w Krakowie zakończyliśmy utylizacją wcześniej wyniesionych przedmiotów oraz elementów podłogi. Na prośbę krewnych zmarłego, wystawiliśmy również certyfikat, który potwierdza gruntowną dezynfekcję mieszkania po śmierci.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonie w Krakowie lub wypadkach komunikacyjnych oferujemy również:

Czyszczenie po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.