Sprzątanie po zmarłym Warszawa Praga Północ 

Data: 29.06.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

W ostatnich dniach wysłaliśmy naszych pracowników do pracy przy zleceniu – sprzątanie po zmarłym na skutek samobójstwa w jednej z warszawskich dzielnic. Niestety liczba samobójstw w naszym kraju stale rośnie. Problemy natury psychicznej dotykają każdego, również osoby w wieku podeszłym czy nastolatków. Bardzo martwi utrudniony dostęp do pomocy psychiatrów i psychologów szczególnie dla najmłodszych pacjentów. Być może części z tych smutnych zgonów można byłoby uniknąć, gdyby tylko osoby w potrzebie mogły liczyć na pomoc w odpowiednim momencie.

Sprzątanie po zgonach Warszawa

Sprzątanie po zmarłych Warszawa

Pod koniec czerwca wyjechaliśmy do dzielnicy Praga Północ w Warszawie, aby przeprowadzić tam zabieg dezynfekcji po zgonie mężczyzny w średnim wieku. Do tego zlecenia wynajął nas właściciel mieszkania, któremu bardzo zależało na szybkim usunięciu śladów po zgonie. Mieszkanie było jednym z wielu, które w tym budynku należały do mężczyzny, ponieważ zarabiał on na wynajmie lokali studentom.

Chociaż w naszej karierze zetknęliśmy się już z naprawdę różnymi widokami i zapachami, każde zlecenie jest dla nas próbą. Często natykając się w domu osoby zmarłej na osobiste pamiątki, zastawiamy się nad tym, kim był zmarły i czego jeszcze mógł dokonać w życiu.

Na szczęście na miejscu zdarzenia nie znajdowało się zbyt wiele zabrudzeń. Nie było śladów krwi czy płynów biologicznych. Mężczyzna w depresji zażył zabójczą dawkę środków nasennych, co skończyło się tragicznie. Jego zwłoki znalazła narzeczona kilka godzin później, po powrocie z pracy.

sprzątanie po zmarłych w Warszawie
Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym Praga Północ Warszawa, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci Warszawa

Do prawidłowej dezynfekcji po zgonie lokalu mieszkalnego na warszawskiej Pradze, nasi technicy wybrali zamgławiacz ULV. Jest to wysokiej klasy sprzęt, które w produkuje tzw. suchą mgłę. Sucha mgła powstaje z połączenia środka odkażającego i powietrza. Mieszanka tych dwóch substancji jest emitowana pod ciśnieniem i osiada na dezynfekowanych powierzchniach. Dzięki temu sucha mgła może trafić absolutnie wszędzie, dokładnie penetrując najmniejsze szczeliny.

Sucha mgła swoim działaniem likwiduje niebezpieczne drobnoustroje takie jak wirusy, bakterie, czy pleśń. Jej ogromną zaletą jest to, że nie zawilgaca odkażanych powierzchni. Dzięki temu używamy zamgławiaczy ULV nawet w pomieszczeniach, gdzie działają różnego rodzaju urządzenia pod napięciem. Kolejnym plusem zamgławiania pomieszczeń po śmierci w Warszawie jest fakt, iż sucha mgła pozbywa się z otoczenia także przykre zapachy, w tym też odór związany z rozkładem zwłok.

Sprzątanie po zmarłych osobach

W przypadku tego zlecenia sprzątania po zmarłym w Warszawie nie było problemu z nieprzyjemnym zapachem na miejscu zdarzenia. Wszystko przez to, że zwłoki mężczyzny zostały odnalezione dość szybko od momentu zgonu.

Sprzątanie po śmierci Warszawa

Zatrudniając firmę, która zajmie się dezynfekcją po śmierci, warto uprzednio dowiedzieć się, jakie metody dezynfekcji stosuje. Wszystko po to, aby być pewnym, że zatrudnia się osoby, które znają się na swojej pracy i podchodzą do zleceń profesjonalnie. Klientowi z Warszawy na jego życzenie wystawiliśmy certyfikat, który potwierdził przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji po zgonie.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.