Sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu Rawa Mazowiecka (Łódzkie)

Data: 06.10.2021
Miejsce: Rawa Mazowiecka
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Kolejne zlecenie tym razem w Rawie Mazowieckiej. Nasi wykwalifikowani specjaliści, którzy od lat pracują przy zleceniach z cyklu sprzątanie po zgonie, tym razem trafili do woj. łódzkiego. W jednym z niewielkich mieszkań doszło do zgonu 60-letniej kobiety. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca. Na ten temat jednak będą wypowiadać się specjaliści z zakresu medycyny sądowej.

Sprzątanie po zwłokach Rawa Mazowiecka

Rodzina zmarłej poprosiła nas o wykonanie profesjonalnej dezynfekcji po zmarłej osobie oraz uprzątnięcie kilku elementów wyposażenia. Pierwsze co wrzuciło nam się w oczy na miejscu zdarzenia, to ślady płynów ustrojowych na skórzanej jasnej kanapie. Wiadomo więc, że ciało kobiety zostało odnalezione właśnie w tym miejscu.

Utylizacja mienia po zgonach w Rawie Mazowieckiej

Nasza firma od lat zajmuje się odkażaniem mieszkań po zmarłych i to w całej Polsce. Mamy więc pewność, że nasza załoga to najbardziej doświadczeni i odporni psychicznie pracownicy. Trzeba przyznać, że bardzo często stanowią oni również swego rodzaju pocieszycieli dla osób, które znajdują się w żałobie.

Pierwszym etapem prac porządkowych przy zleceniu sprzątania po zgonie w Rawie Mazowieckiej było pozbycie się zbędnego wyposażenia. Na życzenie rodziny skupiliśmy się głównie na salonie. Usunęliśmy stamtąd między innymi duży dywan oraz wspomnianą wcześniej kanapę. Dodatkowo wynieśliśmy z mieszkania dwa czarne skórzane fotele, które stanowiły uzupełnienie kompletu wypoczynkowego.

Sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu Rawa Mazowiecka
Zdjęcie: Sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu w Rawie Mazowieckiej, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Utylizacja wyposażenia z mieszkania, gdzie doszło do zgonu, jest elementem każdego naszego zlecenia. Dzieje się tak z jednej strony dlatego, że część mebli zostaje skażona w momencie uwalniania się płynów biologicznych. Najczęściej są to krzesła, łóżka, fotele czy kanapy. Z drugiej strony, mało kto chciałby spać na łóżko, gdzie kilka tygodni temu ktoś umarł. Życzenie usunięcia mebli z mieszkania jest więc w takiej sytuacji całkowicie zrozumiałe.

Sprzątanie po zgonie w Rawie Mazowieckiej

Do dezynfekcji wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu oraz klatki schodowej wykorzystaliśmy ozon. Gaz ten używany przez specjalistyczną firmę przy dezynfekcji funeralnej daje gwarancję skutecznego odkażania pomieszczeń. Ozon jest bardzo efektywny, ale i stosunkowo delikatny w działaniu. Nie niszczy powierzchni, z którymi ma kontakt.  Jego działaniu mogą być poddane nawet bardzo delikatne sprzęty i armatura, z wyjątkiem prawdziwych obrazów. Wyjątkową zaletą ozonowania jest to, że po zakończonym zabiegu w pomieszczeniach unosi się przyjemny zapach. Często porównuje się go to zapachu powietrza po burzy. Wystarczy krótkie wietrzenie pomieszczeń, aby stężenie ozonu w pomieszczeniach było bezpieczne dla mieszkańców.

Czyszczenie po zgonach Kastelnik

Ozon usuwa z mieszkania po zgonie wiele zagrożeń. Neutralizuje między innymi wirusy, bakterie i grzyby. Świetnie radzi sobie również z pleśnią, pyłkami czy roztoczami. Co jednak najważniejsze, nie maskuje, lecz skutecznie likwiduje słodko-duszący zapach rozkładających się zwłok. Czy można więc wyobrazić sobie lepszą metodę dezynfekcji po zmarłych?

Oprócz tego zajmujemy się również:

Odkażanie po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.