Sprzątanie pokoju po zgonie w ustrońskim uzdrowisku

Data: 07.06.2020
Miejsce: Ustroń
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: obiekt hotelarski

Dezynfekcja pokoju i łazienki, a także korytarza w sanatorium w Ustroniu w ramach usługi sprzątania po zgonie. Ciało zmarłej zostało znaleziono szybko, co ułatwiło prace dezynfekcyjne.

Sprzątanie po zgonie w Ustroniu
Sprzątanie po zmarłych w Ustroniu

Zlecono naszej firmie przeprowadzenie m.in dezynfekcji i sprzątania po zgonie kilku pomieszczeń w obiekcie sanatoryjnym. Doszło tam do naturalnego zgonu starszej pani, która zajmowała pokój jednoosobowy. Szczęśliwie ciało zostało odnalezione następnego dnia rano, na miejscu nie było więc dużej ilości płynów organicznych. Mimo, że zwłoki nie leżały długo, szkodliwe substancje które wydzielają się podczas rozkładu zwłok zdążyły jednak zainfekować pomieszczenia. Nie wszyscy wiedzą, że ciało ludzkie już od momentu śmierci jest źródłem toksycznych związków i może ich być nawet 30. Właśnie dlatego sprzątanie po zmarłych należy zlecić specjalistom ze znanej firmy, która ma doświadczenie w tego typu usługach w całej Polsce.

Jak wygląda sprzątanie po zwłokach

Nasi technicy dokonali oceny zastanej sytuacji. Uznali, że najlepszą metodą sprzątania po zgonie kuracjuszki będzie w tym przypadku użycie tzw. suchej mgły. Dezynfekcja w ten sposób jest szybka, skuteczna i bezpieczna. Usługa odkażania poprzez zamgławianie stała się bardzo popularna w ostatnim czasie w związku z pandemią.

Dezynfekcja pokoju po zgonie Ustroń
Dezynfekcja po zmarłym w Ustroniu

Dezynfekcja i sprzątanie po zmarłym

Po opróżnieniu pomieszczeń nasi technicy zajęli się prawidłowym ustawieniem sprzętu do dezynfekcji. Zamgławiacz ULV jest to urządzenie, w którym środek dezynfekujący o szerokim spektrum działania łączy się z powietrzem, po czym powstała mieszanka jest wyrzucana na zewnątrz pod dużym ciśnieniem. Sucha mgła wykorzystywana do dezynfekcji po zgonie ma postać cząsteczek wielkości kilku mikronów. Właśnie dzięki temu dociera do najbardziej ukrytych powierzchni, nie omijając żadnych szczelin i pęknięć.

Sprzątanie po zmarłej osobie - całodobowa infolinia
Sprzątanie po zmarłej osobie – całodobowa infolinia

Sprzątanie po zgonach to nie jedyna dziedzina, gdzie można wykorzystać zamgławianie. To dobra metoda do odkażania systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Ta technika odkażania definitywnie zabija wszelkie bakterie, wirusy i drobnoustroje, których w pomieszczeniu gdzie wykonuje się sprzątanie po zgonie jest przecież masa. Co więcej, ten sposób dezynfekcji likwiduje też grzyby i pleśnie, co przynosi dodatkową korzyść. Ważna jest również inna zaleta tej metody dezynfekcji po śmierci. Mianowicie zamgławianie eliminuje nieprzyjemne zapachy obecne podczas sprzątania po zgonie. Co równie istotne, pomieszczenia po zamgławianiu są gotowe i bezpieczna do użycia już po upływie 3,4 godzin.

Czyszczenie łazienki po śmierci

W przypadku tego zlecenia czyszczenia lokalu po śmierci w Ustroniu należało również zająć się dezynfekcją łazienki i korytarza. Tutaj również nasi technicy skorzystali z metody zamgławiania. Było to o tyle istotne, że zwłoki zmarłej kuracjuszki, zostały wyniesione przez korytarz. Gdy zakończyliśmy sprzątanie na terenie obiektu pojawiła się smutna refleksja, że  śmierć dociera w każdy zakątek w Polsce. Nawet w miejsca do których  przyjeżdża się po zdrowie.

Wykonujemy specjalistyczne sprzątanie na terenie całego kraju. Nasze inne usługi:

Dezynfekcja po zmarłych osobach