Sprzątanie strychu w Kielcach po zgonie w wyniku wypadku

Data: 25.08.2020
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie strychu po zgonie, do którego doszło na strychu niewielkiego bloku w dzielnicy Barwinek w Kielcach. Dezynfekcja pomieszczeń strychowych oraz składowanego tam wyposażenia, a także utylizacja zbędnych przedmiotów.

Sprzątanie strychu po zgonie  Kielce Barwinek

Sprzątanie po zgonach w Kielcach nie różni się się od innych lokalizacji i wymaga od naszych techników nie tylko dużej wiedzy fachowej, ale też znacznej odporności psychicznej. Muszą też wykazywać się empatią i wrażliwością. Na szczęście pracownicy naszej firmy posiadają wszystkie te cechy.

W przypadku tego zlecenia na osiedlu Barwinek, mieliśmy do czynienia ze śmiercią starszego, samotnego mężczyzny, który wybrał się na strych, w bloku w którym mieszkał. Nie wiadomo dokładnie, co stało się na miejscu. Wiadomo tylko, że jego ciało zostało znalezione w ciągu 24h od zgonu. Prawdopodobnie starszy mężczyzna uderzył głową o kant półki. Na jego głowie bowiem znajdowała się średniej wielkości rana, a na rogu półki widoczne były ślady krwi.

Sprzątanie strychu po zgonie w Kielcach.

Nie zmienia to faktu, że ludzkie ciało już od momentu zgonu zaczyna wydzielać szkodliwe substancje. Jest ich około 30. Im szybciej przeprowadzi się fachową dezynfekcję po zgonie, tym szybciej lokal przestaje stanowić zagrożenie dla użytkowników i może być oddany do użytku. Realizację zlecenia nasi technicy rozpoczęli od opróżnienia strychu ze wszystkich składowanych tam przedmiotów. Wynieśli wszystko, co nie było na stałe umocowane.

Dezynfekcja metodą zmgławiania

Sytuacja istniejąca w kieleckim budynku, uzasadniała zastosowanie metody dezynfekcji w postaci zamgławiania. Jest to sposób polegający na emisji środka dezynfekującego za pomocą strumienia powietrza. Specjalistyczny aparat (zmgławiacz ULV) wydmuchuje je, a ono jako gaz nośny łączy się ze środkiem dezynfekującym, który rozpada się na mikrocząsteczki. Tak powstała mgła dociera do każdego zakamarka, zabijając wszelkie szkodliwe mikroorganizmy, bakterie i grzyby. Usuwa je z mebli, podłóg, sufitów a nawet powietrza. Aktywnie działa tam, gdzie inne tradycyjne metody dezynfekcji są nieskuteczne. Daje gwarancję absolutnego bezpieczeństwa zdrowotnego. Warto wspomnieć, że dezynfekcją objęliśmy również klatkę schodową w bloku, którą wyniesiono zwłoki starszego mężczyzny.

Kolejną czynnością, którą wykonali nasi pracownicy była dezynfekcja wyniesionego wyposażenia ze strychu, które na życzenie lokatorów bloku mieliśmy zachować na strychu.

W naszej ofercie również: