Sprzątanie w mieszkaniu po zmarłym w Gorzowie Wielkopolskim

Data: 28.07.2021
Miejsce: Gorzów Wielkopolski
Czas trwania:  2 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Aktualnie nasze usługi specjalistycznego sprzątania po zgonach wykonujemy już prawie w całej Polsce. Nie dziwią nas więc telefony z Wielkopolski czy na przykład Pomorza. Tym razem wyjechaliśmy do zlecenia sprzątanie po zgonie i odkażania mieszkania na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Lokal zamieszkiwał samotny mężczyzna, który prawdopodobnie cierpiał na manię zbieractwa. Mieszkanie było całkowicie zaniedbane i zaśmiecone. Właściwie trudno nazwać je bezpiecznym miejscem do życia.

Sprzątanie po zmarłych Gorzów Wielkopolski

Bardzo często otrzymujemy zlecenia, które wiążą się z uprzątnięciem lokalu po osobie z manią zbieractwa. Niestety, mieszkania takie często nadają się tylko do generalnego remontu i profesjonalnej dezynfekcji. W mieszkaniu w Gorzowie Wielkopolskim praktycznie każde pomieszczenie było zaśmiecone i pełne zbędnych przedmiotów.

Sprzątanie po zgonie w Gorzowie Wielkopolskim

Niestety tak zagracone mieszkanie zdecydowanie utrudnia dokładną dezynfekcję. Dlatego w pierwszej kolejności nasi pracownicy zajęli się likwidacją całego wyposażenia lokalu w Gorzowie. Na ten etap sprzątania po zgonie poświeciliśmy cały jeden dzień. Sprawy zdecydowanie nie ułatwiał brak windy w 3 piętrowym budynku.

Oczywiście oprócz ogromnej ilości śmieci w mieszkaniu, przywitał nas także okropny odór. Był to nie tylko zapach rozkładających się zwłok, ale także zepsutego jedzenia, które zalegało w mieszkaniu pewnie od kilku miesięcy. Nie da się ukryć, że taka mieszanka zapachowa jest nie do wywietrzenia i usunięcia domowymi sposobami. Dobrze więc, że właściciel budynku zdecydował się na specjalistyczną dezynfekcję i likwidację zapachu po śmierci.

sprzątanie po zgonie w Gorzowie Wielkopolskim
Zdjęcie: Sprzątanie w mieszkaniu po zmarłym w Gorzowie Wielkopolskim, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Odkażanie po śmierci

Drugiego dnia pracy na miejscu zlecenia nasi technicy przystąpili do odkażania pomieszczeń w mieszkaniu po śmierci. Metodą, na którą się zdecydowaliśmy było zamgławianie, czyli tzw. sucha mgła. Za produkcję suchej mgły odpowiedzialny jest zamgławiacz ULV. Nasza firma dysponuje sprzętem najlepszej jakości, który gwarantuje kompleksową dezynfekcję po zgonie w Gorzowie Wielkopolskim.

Technika zamgławiania pomieszczeń stanowi połączenie środka dezynfekującego z  powietrzem. Dzięki swoim mikro rozmiarom sucha mgła dociera do każdego kąta dezynfekowanego pomieszczenia, w tym wszystkich szczelin i zakamarków. Co wyjątkowo ważne, jak sama nazwa wskazuje, mgła, którą emituje zamgławiacz, jest sucha i nie pokrywa wilgocią dezynfekowanych powierzchni. Sucha mgła efektywnie usuwa z otoczenia bakterie, wirusy i grzyby. Co ważne, świetnie radzi sobie z odorem gnijących zwłok lub innymi nieprzyjemnymi zapachami.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Nasza praca zakończyła się utylizacją skażonego mienia oraz całości wyposażenia mieszkania. To dwudniowe zlecenie sprzątania po zmarłym w Gorzowie Wielkopolskim nie należało do najłatwiejszych, dało nam jednak dużą satysfakcję.

Zajmujemy się także:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.