Sprzątanie zaniedbanego mieszkania po denacie na osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu

Data: 09.10.2020
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekcja mieszkania po denacie na osiedlu Bolesława Chrobrego w poznańskiej dzielnicy. Utylizacja mebli i wyposażenia kawalerki.

Sprzątanie po zmarłych


W ramach pracy przy zleceniu sprzątania po zmarłym w Poznaniu, zadaniem naszych techników było doprowadzenie mieszkania do stanu bezpieczeństwa sanitarnego. Jego lokator zmarł na skutek zatrucia alkoholem metylowym.

Pomieszczenia składające się na lokal mieszkalny były w fatalnym stanie technicznym. Od lat nieremontowane i zagracone do granic możliwości. Mimo dużego doświadczenia nasi pracownicy rzadko spotykają się z tak  zdegradowanym miejscem zamieszkania. W takich sytuacjach szczególnie potrzebny jest duży profesjonalizm i specjalistyczna wiedza.

Sprzątanie po denacie w Poznaniu

Sprzątanie po zmarłym rozpoczęliśmy od opróżnienia mieszkania ze wszystkich gabarytów i rozlicznych pudeł, gazet, szmat i wszelkiego rodzaju butelek i puszek po alkoholu. Zajęło to bardzo dużo czasu i wymagało sporej kondycji fizycznej.

Rozkładające się ciało jest toksyczne dla zdrowia

Ciało denata zostało odnalezione po kilu dniach. Znajdowało się w znacznym stanie rozkładu i stało się już zdobyczą gryzoni. Nie wszyscy wiedzą, że zwłoki ludzkie od momentu śmierci zaczynają wydzielać wiele szkodliwych substancji. Ważne więc jest, aby jak najszybciej przystąpić do odkażania. Do dezynfekcji miejsca usytuowania zwłok nasi technicy użyli bardzo skutecznego płynu, o wszechstronnym działaniu wiruso i bakteriobójczym. Jego zastosowanie daje gwarancję, że powierzchnia jest wolna od szkodliwych drobnoustrojów i toksyn.

Powietrze w mieszkaniu oraz ściany, sufity i podłogi poddaliśmy działaniu ozonu. Emitowany za pomocą specjalistycznego generatora ozon jest gazem, który zabija wszelkie wirusy, bakterie i pleśnie. Idealnie nadaje się więc do dezynfekcji po zgonie. Wchodzi on w reakcje cząsteczkami zanieczyszczeń i neutralizuje je, a co najważniejsze, potrafi dotrzeć do najdrobniejszych szczelin i zakamarków czyszczonych pomieszczeń.

Jego zaletą jest także to, że swoim działaniem nie uszkadza dezynfekowanych przedmiotów i nie pozostawia żadnych własnych odpadów. Po jego zastosowaniu wystarczy wywietrzyć mieszkanie i po kilku godzinach od zakończenia wietrzenia, można z niego bezpiecznie korzystać. Realizację zlecenia sprzątania po śmierci w Poznaniu zakończyliśmy, przeprowadzając utylizację ruchomości usuniętych z mieszkania.

Oferujemy również: