Usuwanie śladów krwi z mieszkania po zgonie w Warszawie

Data: 07.04.2022
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

Zlecenie, które przeprowadziliśmy w Warszawie, obejmowało sprzątanie po zgonie mieszkania, po śmierci kobiety na skutek silnego krwotoku. W związku z tym, że utrata krwi była duża, większość mieszkania została skażona. Najbardziej ucierpiała kanapa, panele oraz łazienka. Właściciel mieszkania poprosił nas o jak najszybszą interwencję oraz dezynfekcję tego lokalu mieszkalnego po śmierci.

Sprzątanie po zgonach Warszawa

Sprzątanie po śmierci w Warszawie

Pierwszym etapem naszych prac w Warszawie było uprzątnięcie całego mieszkania z przedmiotów skażonych biologicznie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa dezynfekcja mieszkań, w których odnaleziono zwłoki w trakcie procesu rozkładu. Jeszcze większa ilość osób zapomina o tym, że również przedmioty, które miały styczność z krwią czy płynami ustrojowymi mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie. Dlatego nasi pracownicy sprzątanie po zgonie w Warszawie rozpoczęli od utylizacji wszystkich przedmiotów, które zostały skażone.

Utylizacja mienia po zmarłych jest stałym elementem naszej usługi czyszczenia mieszkania po zgonie. Wiele osób oprócz utylizacji przedmiotów zniszczonych i skażonych prosi nas również o wywóz wielkich gabarytów. Właścicielowi mieszkania zależało, aby mieszkanie zostało jak najszybciej uprzątnięte i było gotowe dla nowego najemcy. Poprosił nas więc tylko o usunięcie tych przedmiotów, które według naszych specjalistów nie nadawały się już do dalszego użytku. Niestety nie obeszło się bez zrywaniu parkietu, który został zalany krwią. Reszta wyposażenia została poddana dezynfekcji chemicznej w trakcie czyszczenia.

Zdjęcie: Usuwanie krwi z mieszkania w Warszawie, Copyright 2022 © Mieszko Kastelnik

Odkażanie pomieszczeń po zmarłych

Po usunięciu wszystkich niechcianych przedmiotów z mieszkania przyszedł czas na dokładne czyszczenie lokalu oraz jego profesjonalną dezynfekcję. Wiele osób, ze względu na brak wiedzy w tej sprawie, decyduje się na samodzielną dezynfekcję mieszkania czy domu po zgonie bliskiej osoby. Naszym zdaniem jest to nie tylko wysoce traumatyczne, ale także ryzykowne. Bez odpowiedniej wiedzy, sprzętu i odzieży ochronnej nie sposób wykonać taką pracę dokładnie. Powierzchowna dezynfekcja po zgonie może natomiast doprowadzić do późniejszego zetknięcia się z groźnymi patogenami. To natomiast prosta droga do stanów chorobowych, których geneza może być trudna do ustalenia.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Usuwanie wirusów i bakterii z pomieszczeń w Warszawie

Do dezynfekcji mieszkania po zgonie w Warszawie zdecydowaliśmy się skorzystać z dwóch bardzo skutecznych metod. W ten sposób mogliśmy zagwarantować właścicielowi mieszkania, że lokal jest bezpieczny do użytkowania i wolny od wszelkich wirusów, bakterii czy innych groźnych drobnoustrojów. W pierwszej kolejności wszystkie pomieszczenia zostały poddane zabiegowi zamgławiania nadtlenkiem wodoru. Mieszanka dezynfekująca wykorzystywana do zamgławiania ma rozmiar tylko kilku mikronów, co pozwala na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Dezynfekcję uzupełniliśmy ozonowaniem pomieszczeń. Ozon w przypadku sprzątania po zmarłej w Warszawie pozwolił nam na likwidację z otoczenia nieprzyjemnego zapachu związanego z rozkładem zwłok i dużą ilością krwi w pomieszczeniach.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.