Usuwanie śladów po samobójczej śmierci Racibórz

Data: 20.08.2020
Miejsce: Racibórz
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Usuwanie śladów po śmierci samobójczej ze wspólnego pomieszczenia strychowego w budynku wielorodzinnym w Raciborzu. Dezynfekcja pomieszczenia i utylizacja zbędnych mebli i sprzętów zgromadzonych tam przez lata przez mieszkańców.

Sprzątanie po osobach zmarłych to bardzo trudne i wymagające zajęcie. Może być niebezpieczne dla osób postronnych, bez odpowiedniej wiedzy. Zawsze powinno być wykonywane przez profesjonalną firmę. Nasi pracownicy posiadają długoletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Wyposażeni w fachową wiedzę i odpowiedni sprzęt są w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Dodatkowo charakteryzują się dużą wrażliwością i empatią, co w tej pracy jest niezwykle ważne.

Utylizacja mebli po zgonie

Naszą pracę usuwania śladów po samobójstwie na strychu domu w Raciborzu rozpoczęliśmy od wyniesienia z poddasza mnóstwa pudeł, połamanych mebli,  bezużytecznych grzejników, starych lamp i innych przedmiotów. Podczas tej pracy nasi pracownicy zwrócili uwagę, ze na tych częściach strychu, które należały do konkretnych najemców panował idealny porządek.  Na części wspólnej natomiast  panował kosmiczny bałagan. Martwiło nas to także dlatego, że takie skupisko „gratów” stanowi duże zagrożenie pożarowe.


Po opróżnieniu pomieszczenia przystąpiliśmy do profesjonalnej dezynfekcji po zgonie. Na szczęście ciało samobójcy zostało bardzo szybko znalezione, dlatego nie znaleźliśmy prawie żadnych śladów biologicznych. Nie znaczy to jednak, że w takim przypadku można zrezygnować z dezynfekcji, bądź przeprowadzić ją byle jak. W każdym przypadku indywidualnie dobieramy środki i sposób dezynfekcji. Ciało zmarłego od momentu zgonu wydziela wiele szkodliwych dla zdrowia człowieka substancji. Im dłużej nie zostaje znalezione, tym zagrożenie jest większe. Dezynfekcja po śmierci w Raciborzu była więc obowiązkowa. W tym przypadku użyliśmy do niej  skutecznego proszku o silnym działaniu i dużej skuteczności. Zabija on wirusy, bakterie i grzyby. Zabiegowi temu poddaliśmy także klatkę schodową, gdyż nią wyniesione były zwłoki denata. Wszystkie przedmioty ze wspólnego pomieszczenia strychowego poddaliśmy utylizacji.

Oprócz usuwania śladów po śmierci w Raciborzu, w ofercie posiadamy również:

  • usuwanie śladów krwi Chorzów,
  • ozonowanie domu po śmierci Piekary Śląskie,
  • odkażanie mieszkania po zmarłych Siemianowice Śląskie,
  • sprzątanie kawalerki po zgonie Ruda Śląska,
  • utylizacja mebli po zgonie Mysłowice.

Całodobowa informacja telefoniczna 735-960-510 lub 660-577-511.