Usuwanie zapachu po zgonie w Katowicach na osiedlu Witosa

Data: 17.10.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Do zlecenia na osiedlu Witosa w Katowicach wezwała nas wspólnota mieszkaniowa jednego z budynków. W jednej z piwnicy odkryto zwłoki 55-letniego mężczyzny, który był bezdomny i pomieszkiwał w różnych budynkach w tej okolicy Katowic. Zwłoki mężczyzny odkrył jeden z lokatorów budynku, który udał się do swojej piwnicy w celu wyniesienia opon zimowych.

Chociaż zgodnie z najnowszymi badaniami liczba osób bezdomnych w naszym kraju spada, nadal jest ich niemało. W roku 2020 było ich prawie 30 tys. Najwięcej osób bezdomnych odnotowano w województwie
mazowieckim, śląskim, pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim i  zachodniopomorskim. Widać więc, że z największą bezdomnością zmagają się obszary najbardziej zaludnione.

Sprzątanie po zgonach w Katowicach

Sprzątanie po zgonach w Katowicach

Szczęśliwie dla nas, jak i dla lokatorów budynku w Katowicach, zwłoki zmarłego zostały odnalezione dość szybko. Mimo wszystko po wejściu do pomieszczeń piwnicznych dało wyczuć się słodki i duszący zapach rozkładających się zwłok. Dlaczego? Winna była prawdopodobnie wysoka temperatura, która panowała w piwnicy.

Zwłoki znajdowały się w piwnicy, w której panował porządek. Według naszych techników, zajmujących się sprzątaniem po zgonach w Katowicach, piwnica musiała nie być używana przez żadnego z lokatorów, dlatego była prawie pusta. Jedynymi przedmiotami w pomieszczeniu był śpiwór zmarłego mężczyzny oraz kilka starych gazet. Niestety w kącie pomieszczenia znaleźliśmy również kilkanaście zużytych strzykawek. Niewykluczone, że zmarły bezdomny był uzależniony od narkotyków lub środków przeciwbólowych.

usuwanie zapachu po zgonach w Katowicach
Zdjęcie: Usuwanie zapachu po zgonie w Katowicach na osiedlu Witosa, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Odkażanie po zgonie w piwnicy w Katowicach

Wystarczy kilka godzin, aby ludzkie zwłoki rozpoczęły proces produkcji tzw. trupich jadów. Mianem tym określa się grupę prawie 30 związków chemicznych, które produkowane przez ludzki organizm po śmierci, stanowią poważne zagrożenie dla osób żywych. Osoby, które zetknęły się przypadkowo z jadami trupimi, najczęściej skarżyły się na dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz oddechowego. Nie należy się bagatelizować tego zagrożenia i podejmować się samodzielnej dezynfekcji pomieszczeń po zgonach.

Dezynfekcję po zmarłym nasi technicy rozpoczęli od opróżnienia piwnicy. Chociaż przedmiotów w piwnicy nie było wiele, i tak trzeba było je odpowiednio zabezpieczyć. Nasi pracownicy posiadają uprawnienia do wywożenia odpadów niebezpiecznych. Prawdę mówiąc, tak mała ilość przedmiotów do usunięcia po zmarłych w Katowicach zdarza nam się bardzo rzadko. Najczęściej nasi pracownicy w ramach sprzątania po zgonie w Katowicach zajmują się utylizacją mienia i wielkich gabarytów, co zajmuje przynajmniej kilka godzin.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłym Katowice Załęże

Do dezynfekcji piwnicy na Osiedlu Witosa w Katowicach wybraliśmy technikę zamgławiania. Opiera się ona na fachowej obsłudze zamgławiacza, który zajmuje się produkcją tzw. suchej mgły. Czym jest sucha mgła? To nic innego jak mieszanina wody i środka dezynfekującego, wyrzucana z zamgławiacza pod dużym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom kilku mikronów sucha mgła jest w stanie wedrzeć się nawet w najmniejsze zakamarki. Dzięki temu skutecznie eliminuje wszelkie wirusy i bakterie po zmarłych, a także grzyby i pleśnie.

Co ważne sucha mgła umożliwia nam również na usuwanie nieprzyjemnych zapachów. W przypadku tego zlecenia był to nie tylko odór rozkładających zwłok, ale charakterystyczny dla piwnic zapach wilgoci i grzyba.

Zajmujemy się również:

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.