Wywóz gabarytów z mieszkania po zgonie w Opolu wraz z dezynfekcją

Data: 17.09.2021
Miejsce: Opole
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: krewna zmarłego

W jednej z dzielnic stolicy woj. opolskiego 30-letnia córka odnalazła zwłoki swojego ojca, z którym nie miała przez dłuższy okres kontaktu. Zaniepokojona kobieta pojechała do rodzinnego domu w Opolu i niestety zastała traumatyczny widok. Mężczyzna przez wiele lat zmagał się z chorobą alkoholową, która doprowadziła do jego fatalnego stanu zdrowia. Mężczyzna w trakcie ciągów alkoholowych, które trwały nawet 3 tygodnie, prawie nie jadł. Prawdopodobnie to właśnie doprowadziło do zatrzymania akcji serca mężczyzny.

Sprzątanie po zgonach w Opolu

Sprzątanie po śmierci w Opolu

Mieszkanie mężczyzny było bardzo zaniedbane. Widać, że od dłuższego czasu nie obchodziło go, w jakich warunkach mieszka. To bardzo przykre, co uzależnienie może zrobić z człowiekiem, który kiedyś miał szczęśliwą rodzinę i dobrą pracę.

W lokalu znajdowało się bardzo dużo zniszczonych przedmiotów i mebli. Praktycznie żadne wyposażenie mieszkania nie nadawało się do dalszego użytku. Dlatego na prośbę córki mężczyzny rozpoczęliśmy naszą pracę przy sprzątaniu po zgonach w Opolu, od wywozu gabarytów. Z mieszkania usunęliśmy dużą szafę z przesuwnymi drzwiami, łóżko, kuchenne oraz salonowe. Najwięcej czasu zajęło nam rozebranie starej meblościanki, która była przymocowana do ściany.

Sprzątanie po zgonach w Opolu
Zdjęcie: Wywóz gabarytów po zgonie w Opolu wraz z dezynfekcją, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych na terenie Opola

Ciało mężczyzny, który zmarł w swoim mieszkaniu w Opolu, leżało tam przez kilka dni. W lokalu unosił się więc duszący, słodkawy zapach rozkładu. Nie powinno się przebywać w takim miejscu bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ludzi organizm tylko kilka godzin po śmierci potrafi wyprodukować nawet 30 szkodliwych związków chemicznych. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia układu oddechowego czy pokarmowego.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Dezynfekcja po zgonach w Opolu

Po tym, jak usunęliśmy z mieszkania w Opolu całe wyposażenie, przystąpiliśmy do najważniejszego elementu usługi sprzątania po zmarłych, czyli do gruntownej dezynfekcji wszystkich pomieszczeń. Podłogę, na której znaleziono mężczyznę, odkaziliśmy silnym środkiem o szerokim spektrum działania. Taki środek dezynfekujący w przypadku sprzątania po śmierci to jednak za mało. Należy zająć się całym mieszkaniem kompleksowo. Dlatego zdecydowaliśmy się technologię ozonowania pomieszczeń po śmierci. Dezynfekcji poddaliśmy też klatkę schodową w bloku, ponieważ tą drogą przenoszone były zwłoki mężczyzny.

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych w woj. opolskim

Dlaczego ozonowanie pomieszczeń po zgonie jest lepsze niż inne metody dezynfekcji? Po pierwsze, dzięki trzeciemu atomowi tlenu w ozonie, uruchamiany jest proces utleniania. Daje on możliwość na neutralizacje napotykanych przez cząsteczki ozonu zanieczyszczenia. Mogą to być brzydkie zapachy, wirusy, bakterie, a nawet grzyby, pyłki kwiatów czy roztocza. Po drugie, ozon skutecznie eliminuje z pomieszczeń uporczywe zapachy. Poradzi sobie tak samo dobrze z zapachem nikotyny, jak i zgnilizny czy naszym głównym problemem w tym przypadku, czyli odorem rozkładu. Warto wspomnieć, że ozonowanie pomieszczeń naprawdę likwiduje brzydkie zapachy, a nie je maskuje. To bardzo ważne. Zwykłe wietrzenie pomieszczeń i odświeżacze powietrza nie pomogą w przypadku zapachu leżących przez kilka dni zwłok.

Co ważne, metoda dezynfekcji poprzez ozonowanie jest neutralna dla człowieka, a pomieszczenia, które w ten sposób odkażamy, jeszcze tego samego dnia są gotowe do użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu!
Oferujemy również:

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.