Zgon w mieszkaniu w bielskiej Wapienicy i profesjonalne sprzątanie po zmarłym wraz z dezynfekcją

Data: 03.10.2020
Miejsce: Bielsko-Biała (Wapienica)
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba indywidualna

Jako jedna z firm oferująca usługi sprzątania po zmarłych w Bielsku-Białej zostaliśmy powiadomieni wczesnym rankiem przez rodzinę o śmierci bliskiej osoby. Zaniepokoił ich brak kontaktu z 85-letnią babcią trwający już od około tygodnia. Okazało się, że kobieta zmarła na skutek licznych chorób wieku starczego, a ze względu na wysoką temperaturę ciało szybko uległo rozkładowi. W dzień zgłoszenia udaliśmy się na miejsce zdarzenia do miejscowości Bielsko-Biała (Wapienica), na spokojne osiedle, gdzie mieszkała zmarła. Od razu przystąpiliśmy do sprzątania po zmarłej osobie, połączonego z dezynfekcją i ozonowaniem mieszkania.

Nasza praca polegała na przeprowadzeniu następujących etapów czyszczenia specjalistycznego po zgonie:

1. zabezpieczeniu i przygotowaniu do utylizacji rzeczy skażonych biologicznie. Meble, dywany i rzeczy codziennego użytku zostały spakowane do specjalnych szczelnych pojemników i przewiezione do utylizacji.

2. czyszczeniu chemicznym podłogi – ze względu na fakt, iż ciało leżało na podłodze, na posadzkę dostały się płyny ustrojowe z rozkładających się już zwłok, trzeba było więc dokładnie wyczyścić podłogę w kawalerce silnymi detergentami o działaniu bakteriobójczym.

3. Dezynfekcji poprzez zamgławianie całej powierzchni mieszkania suchą mgła, a na koniec ozonowaniu pomieszczenia. Dzięki zabiegowi ozonowania bardzo szybko pozbyliśmy się nieprzyjemnego zapachu, który panował w mieszkaniu i przenikał na klatkę schodową. Co więcej ozonowanie pomieszczeń jako zabieg dezynfekujący pozwoliło na usunięcie wszelkich drobnoustrojów i patogenów z trudno dostępnych miejsc, które mogły zostać pominięte na wcześniejszym etapie czyszczenia i oczyszczania.

4. Sprzątanie doczyszczające i na koniec zamgławianie suchą parą ciągów komunikacyjnych w klatce schodowej w bloku.

Po wykonaniu zlecenia klienci odebrali od nas czyste mieszkanie, które bez obaw można przeznaczyć do dalszego użytkowania. Ich zadowolone miny i drobny prezent dla ekipy sprzątającej mówiły więcej niż niejeden dyplom uznania, który otrzymaliśmy. Tu znajdziesz więcej informacji na temat czyszczenia po zmarłych na Śląsku.

Oferujemy również: