Czyszczenie mieszkania po zwłokach Jastrzębie Zdrój

Data: 15.02.2020
Miejsce: Jastrzębie Zdrój
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekowanie mieszkania po zmarłym, na skutek użycia dopalaczy, młodym mężczyźnie. Zlecenie miało być zrealizowane na terenie miasta Jastrzębie Zdrój. Jednym z elementów usługi był ozonowanie pomieszczeń.

Czyszczenie mieszkania po zwłokach Jastrzębie Zdrój

Sprzątanie po osobach zmarłych to bardzo wymagające zajęcie. Trzeba nie tylko umieć ocenić jaki sposób dezynfekcji będzie najlepszy, ale też znać odpowiednie regulacje prawne w tym zakresie i wykazać się dużą wrażliwością. Często bowiem nasi pracownicy mają kontakt z rodzinami osób zmarłych, co pogłębia stres towarzyszący wykonywaniu tych zadań. W tym przypadku było jeszcze trudniej, gdyż chodziło o osobę bardzo młodą.

Sprzątanie po zgonach w Jastrzębiu Zdroju

Dezynfekcja po zgonie obowiązkowa

Pierwszym krokiem w przypadku tego zlecenia czyszczenia mieszkania po zwłokach w Jastrzębiu Zdroju było zabezpieczenie mebli w w pokoju, gdzie doszło do zgonu, oraz przekazanie skażonego wyposażenia do utylizacji. Nie był to dla nas problem, ponieważ pracownicy naszej firmy zajmują się również utylizacją i przewozem tego typu odpadów. W następnym etapie pokój denata został odkażony środkiem do dezynfekcji w postaci proszku. Ma on bardzo silne i wszechstronne działanie, jest więc bardzo skuteczny i efektywny. W związku z tym, że ludzkie zwłoki wydzielają kilkadziesiąt szkodliwych dla  zdrowia substancji, zaistniała też konieczność ozonowania pokoju po śmierci, poprzez zastosowanie specjalistycznych generatorów ozonu. Ozon zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Likwiduje także, towarzyszące śmierci, trudne do zniesienia zapachy. Dzięki przeprowadzeniu powyższych zabiegów sanitarnych, pokój zmarłego nastolatka stał się bezpieczny dla otoczenia.

Całodobowa infolinia - sprzątanie po osobach zmarłych w Jastrzebiu

Oprócz sprzątania po zwłokach w miejscowości Jastrzębie Zdrój, w naszej ofercie posiadamy również:

Całodobowa informacja telefoniczna 735-960-510 lub 660-577-511.

Dezynfekcja po zgonie w Jastrzębiu Zdroju