Czyszczenie mieszkania po zwłokach Jastrzębie Zdrój

Data: 15.02.2020
Miejsce: Jastrzębie Zdrój
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie i dezynfekowanie mieszkania po zmarłym, na skutek użycia dopalaczy, młodym mężczyźnie. Zlecenie miało być zrealizowane na terenie miasta Jastrzębie Zdrój. Jednym z elementów usługi był ozonowanie pomieszczeń.

Sprzątanie po osobach zmarłych to bardzo wymagające zajęcie. Trzeba nie tylko umieć ocenić jaki sposób dezynfekcji będzie najlepszy, ale też znać odpowiednie regulacje prawne w tym zakresie i wykazać się dużą wrażliwością. Często bowiem nasi pracownicy mają kontakt z rodzinami osób zmarłych, co pogłębia stres towarzyszący wykonywaniu tych zadań. W tym przypadku było jeszcze trudniej, gdyż chodziło o osobę bardzo młodą.

Dezynfekcja po zgonie obowiązkowa

Pierwszym krokiem w przypadku tego zlecenia czyszczenia mieszkania po zwłokach w Jastrzębiu Zdroju było zabezpieczenie mebli w w pokoju, gdzie doszło do zgonu, oraz przekazanie skażonego wyposażenia do utylizacji. Nie był to dla nas problem, ponieważ pracownicy naszej firmy zajmują się również utylizacją i przewozem tego typu odpadów. W następnym etapie pokój denata został odkażony środkiem do dezynfekcji w postaci proszku. Ma on bardzo silne i wszechstronne działanie, jest więc bardzo skuteczny i efektywny. W związku z tym, że ludzkie zwłoki wydzielają kilkadziesiąt szkodliwych dla  zdrowia substancji, zaistniała też konieczność ozonowania pokoju po śmierci, poprzez zastosowanie specjalistycznych generatorów ozonu. Ozon zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Likwiduje także, towarzyszące śmierci, trudne do zniesienia zapachy. Dzięki przeprowadzeniu powyższych zabiegów sanitarnych, pokój zmarłego nastolatka stał się bezpieczny dla otoczenia.

Oprócz sprzątania po zwłokach w miejscowości Jastrzębie Zdrój, w naszej ofercie posiadamy również:

Całodobowa informacja telefoniczna 735-960-510 lub 660-577-511.