Czyszczenie po zgonie Kraków Podgórze mieszkania i klatka schodowa

Data: 01.03.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  6 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Czyszczenie po zgonie mieszkania w postaci nowoczesnej kawalerki w dzielnicy Podgórze w Krakowie. Dezynfekcja obejmowała nie tylko całe mieszkanie, ale także klatkę schodową przylegającą do lokalu. Dodatkowo opróżniliśmy mieszkanie z całości umeblowania, a całość wyposażenia przekazaliśmy do utylizacji. W mieszkaniu mieszkał młody mężczyzna, który przedawkował narkotyki. Co ciekawe najwięcej zgonów z powodu przedawkowania narkotyków w Polsce, notuje się w grupie wiekowej powyżej 65 roku życia. Być może jest to związane z zażywaniem przez osoby starsze dużej ilości środków przeciwbólowych, w tym opioidów. Dopiero na drugim miejscu znajduje się grupa młodych dorosłych w wieku 27-29 lat, do której należał właściciel krakowskiego mieszkania.

Sprzątanie po zmarłych w Krakowie

Kraków – sprzątanie po zgonach i utylizacja mienia

Nasze zlecenie dotyczyło sprzątania po zgonie i przeprowadzenie dezynfekcji po śmierci mężczyzny, który od niedawna mieszkał w świeżo zakupionej, nowocześnie urządzonej kawalerce. Gdy rodzina mężczyzny zlokalizowała jego zwłoki, były one już w znacznym stopniu rozkładu. Młody mężczyzna miał w zwyczaju odzywać się do swojej rodziny raz na tydzień. Kiedy nie było od niego żadnych informacji, zaniepokojeni krewni przyjechali do Krakowa.

Procesy gnilne były zaawansowane, a trupi jad był wyraźnie wyczuwalny. Będące w jego składzie kawaderyna i purtescyna szkodliwie działają na układ krwionośny, pokarmowy i oddechowy. Dlatego tak ważne jest zlecenie sprzątania po zgonach w Krakowie specjalistycznej firmie. Najwyższej jakości sprzęt, całodobowa infolinia i doświadczona kadra daje gwarancję profesjonalnego przeprowadzenia czyszczenia i dezynfekcji.

Sprzątanie po zgonach w Krakowie
Zdjęcie: czyszczenie mieszkania po zgonie Kraków, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Odpowiednia dezynfekcja, a sprzątanie po zmarłych

Mieszkanie w Krakowie, w którym znaleziony został mężczyzna, nasi technicy poddali działaniu silnych środków chemicznych. W ich składzie był chlor, fenol oraz aldehydy. Preparaty te neutralizują skutki gnicia ciała i istnienia trupiego jadu. Sprzątanie po zmarłym to przede wszystkim czyszczenie i dokładna dezynfekcja po zwłokach. Gdy nasi technicy pozbyli się już najbardziej niebezpiecznych związków, przystąpili do opróżnienia mieszkania z mebli, sprzętu gospodarstwa domowego i rzeczy osobistych zmarłego.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach

Sprzątanie po zgonie w Krakowie z dezynfekcją

Gdy zakończyliśmy pierwszy etap usługi specjalistyczne sprzątanie w Krakowie, aby pozbyć się szkodliwych wirusów, bakterii i grzybów, użyliśmy zamgławiacza ULV. Wytwarza on tzw. suchą mgłę, czyli połączenie silnego środka chemicznego z powietrzem. Rozpylana pod dużym ciśnieniem mieszanka, zabija wszelkie drobnoustroje, bakterie i wirusy. Niszczy też grzyby i pleśnie. Działając, nie moczy i nie uszkadza powierzchni, z którymi się styka. Sucha mgła pozwala na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, w tym tych towarzyszących śmierci. Trupi odór jest eliminowany całkowicie. Czynność te powtórzyliśmy także na klatce schodowej budynku.

Zamgławianie nie powoduje także konieczności wyłączenia pomieszczeń – na długi czas – z użytkowania. Po upływie około 4 godzin mogą w nich przebywać zarówno zwierzęta, jak i ludzie. Czyszczenie po zgonie w Krakowie zostało uzupełnione o całkowitą likwidację wyposażenia mieszkania. Mebli i sprzętów po zmarłym nie było dużo, więc nasi technicy szybko uporali się z ich utylizacją.

Poznaj relację z naszej realizacji sprzątania po śmierci emeryta w Nowym Sączu.

Odkażanie po zwłokach Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.