Sprzątanie po śmierci w Nowym Sączu emeryta

Data: 24.02.2021
Miejsce: Nowy Sącz
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Sprzątanie po śmierci samotnego mężczyzny w dwupokojowym mieszkaniu w Nowym Sączu. Odkażanie i utylizacja części elementów wyposażenia mieszkania emeryta.

Czyszczenie po zmarłych

To zlecenie sprzątania po zgonie w Nowym Sączu miało związek z naturalną śmiercią emeryta, który samotnie zamieszkiwał niewielkie mieszkanie. Pracownica opieki społecznej, której był podopiecznym ze względu na wiek i niepełnosprawność, znalazła zwłoki następnego dnia po zgonie. Proces rozkładu, mimo że się już rozpoczął, nie osiągnął stanu znacznego zaawansowania. Niestety, ale nasze społeczeństwo jeż starsze każdego roku, coraz więcej osób mieszka samotnie i samotnie umiera.

Sprzątanie po zgonie emeryta w Nowym Sączu

Szkodliwe substancje, które są wydzielane przez ludzkie zwłoki, już jednak pojawiły się w mieszkaniu zmarłego. Dlatego też przystąpienie do szybkiej i profesjonalnej dezynfekcji po zgonie było tak ważne. Ciało człowieka już od momentu śmierci wydziela liczne niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne – trujące toksyny. Małe mieszkanie emeryta było zapełnione mnóstwem starych, zabytkowych mebli i drobiazgów, które staruszek zbierał przez całe lata. Widać lokator kolekcjonował stare przedmioty, ale prawdopodobnie robił to po amatorsku.

Sprzątanie po śmierci emeryta w Nowym Sączu
Zdjęcie: Sprzątanie mieszkania po zgonie Nowy Sącz, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie – jak przebiegała?

W jednym z pokoi znajdowało się też prawdziwe, choć nieoficjalne „muzeum” epoki PRL. Kasety z monetami, odznaczeniami i dokumentami z tamtych czasów zajmowały półki od sufitu do podłogi. Dla tych z naszych techników, którzy nie pamiętają tamtych czasów, było to nieznane doświadczenie. Naszą pracę rozpoczęliśmy od opróżnienia pokoi ze wszystkich mebli, sprzętów i gablot z pamiątkami. Wymagało to dużej staranności i delikatności w działaniu. W końcu te przedmioty były dla zmarłego bardzo ważne. Praca była czasochłonna, ale pomieszczenia udało się opróżnić i można było przystąpić do dezynfekcji mieszkania po zgonie.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie w Nowym Sączu

Ozonowanie po zmarłych

Oceniając sytuację, panującą w mieszkaniu nasi technicy uznali, że najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ozon. Zainstalowali więc generator, który go emituje. Ozon to odmiana tlenu, zbudowanego z trzech atomów. Stąd jego inna nazwa – tri tlen. Posiada on zdolność łączenia się z zanieczyszczeniami i likwidacji ich poprzez utlenienie. Sam też ulega samozniszczeniu. Tri tlen dociera do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Likwiduje wszelkie wirusy, bakterie i grzyby szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Jest też bezpieczny dla powierzchni, na które działa. Nie uszkadza ich bowiem i nie wpływa na ich funkcjonalność.

Ozon neutralizuje także przykre zapachy. W pomieszczeniu, gdzie był użyty czuć świeżość. Po przewietrzeniu pomieszczenia mogą być bezpiecznie używane. Realizację zlecenia nasi technicy zakończyli, utylizując część rzeczy, które były już bezużyteczne.

Czyszczenie domów po zgonach w Nowym Sączu

Zobacz również, jak wyglądało czyszczenie mieszkania po zgonie w Krakowie.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.